Proč sem Slováci nepíši česky?

Jsou to české odpovědi.cz a proč tedy sem Slováci či Slovenky neumějí napsat česky a cpou sem sloveštinu?
Vždyt stačí dát do překladače:přeložit a je to tu.
Kde je chyba?
Tady nejde o žádnou xenofobní otázku,ale jen o pouhý dotaz.
Jen aby tu za chvilku nebylo k vidění psaní od imigrantů.
Já se jen divím,některým,že ještě stačí chodit na slovenské odpovědi,nebo i na tři poradny.
Jo,má na to každej právo,nikomu nic nevytýkám,ale jsme přece češi,
To je asi vše.
Asi mají tolik času,že odpovědi.cz jim na to nestačí.
Mě šlo jen o to,že se to lépe česky čtea není žádnej problém si slova přeložit.
http://www.od­povede.sk/

Nejlepší odpověď
quentos

Protože s jejich slovenštinou NIKDO JINEJ KROMĚ TEBE nemá problém.
„Otázka“ je přímo xenofobní, to se za ni nestydíš? Ne, předpokládám, že seš na ni ještě hrdej a pokládáš ji za originální (to opravdu není a není tu ani poprvé).
Kdybys byl ročník 1994 a níž, otázku bych chápal. Ale takhle to není nic víc než projev absolutní UBOHOSTI.

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s – quentosem -. Jediný ty máš s tím problēm.My co jsme vychování komunisty tak takový problēm nemáme.Byli jsme ČESKOSLOVENSKÝ STÁT a že nějací blbci tento stát rozdělili, tak to se nás, obyčejných lidí, netýká.
A jak kdysi říkal Železný, BUĎME RÁDI, ŽE ZNÁME DALŠÍ CIZÍ JAZYK.

A ještě na druhou stranu.Mně také vadí, že při různých soutěžích na Nově či Primě soutěžící zpívají anglicky když je soutěž o zpívání a jsme v Čechách, tak by měli zpívat české písničky.A protože mně to vadí, tak se na to ani nekoukàm.Čili když TOBĚ vadí slovenština, TAK PROČ SEM CHODÍŠ?

gecco

Mně, protože jsem jazykově vzdělán, slovenština nevadí – rozumím…
A myslím, že takových je nás tu více…
😁

JájsemRaibek

Keďže aj Ústava hovorí o tom, že slovenčina je úradný jazyk v ČR, nieje možné, aby bolo toto právo upierané voĺakými pravidly.
Chyba je v tomto prípadě na tvojej strane – neznalosť, ale táto ťa ospravedlňuje.

anonym

Ne, ty odpovedi.cz jsou někoho, koho vůbec nezajímá, kdo sem co píše, v jakém jazyce, hlavně aby dodržoval pravidla, což u nějakých uživatelů nějak nejde.

A víeš čo to je rasca?

Já jen doufám, že tu otázku nikdo nesmaže, aby věděl, co si o něm lidé myslí!

Drap

Většina lidí rozumí i slovensky , tak proč by nepsali ? Slovenština je brána jako náš druhý úřední jazyk. Spousta Slováků žije v Čechách a naopak.
To, že to vadí tobě, neni důvodem, aby se to měnilo. Osoně jsem rád, že jsou zde i slovenské příspěvky.

redy

Rozumím tomu, proč Jugar napsal to, co napsal.
A nechápu, proč vás to tak bere, rozhodně ne proto, že chce, aby se tu psalo česky. (prostě to je Jugar)
Proč to nechcete pochopit, já neumím slovensky, něco jo, ale ne tolik, abych pochopila smysl.
Nejsem tady sama, tak se snažím, respektovat ostatní.
A to by jsme měli, opravdu všichni…

Mc Merkurion

a prečo by mali,v telke taky moderátori hovoria po slovensky,aj vo štátnej čt,a nikomu to neva…
doplňam:
keď vkladáš odkaz,najprv si ho prečítaj: http://www.od­povede.sk/otaz­ky/vzpomnel-jste-si-dnes-nekdo-z-vas-na-m-jacksona-dekuji-vam-za-opovedi

johana 56

Protože nemusí a tady je to hezky česky vysvětleno

Negativní chování
Porušení Kodexu uživatele může vést až k okamžitému zablokování uživatelského přístupu bez předchozího upozornění.
Použtí nenávistné řeči, chvástání se a popuzování
Odpovědi.cz není místem pro ventilování osobních frustrací nebo chvastounství. Jsme komunita lidí s rozdílnými názory, zkušenostmi a původem. Respektujte proto prosím ostatní a zdržte se popuzujících nebo nenávistných komentářů.

http://www.od­povedi.cz/kodex

Dolňuji
Nepřísluší mi posuzovat,zda je otázka opravdu jen tak,nebo se tazateli stala křivda.Ať chci nebo ne,historie společného státu a obou jazyků se nedá jen tak vymazat,prostě patří k sobě.
Mám za,že jak Odpvědi.cz tak sk. patří jednou provozovateli.
Není problém k sousedům nahlédnout,najde se tam dost českých respondentů.
A ruku na srdce,může prosím,někdo z Vás vložit důkaz,že by některý ze slovenských uživatelů zmínil nevhodnost používání češtiny na serveru Odpovede.sk? Děkuji..

led

V Ústavě České republiky není nic o používání jazyka na území České republiky.

500/2004 §16 odst.:
(1) V řízení se jedná a písemnosti se vyhotovují v českém
jazyce. Účastníci řízení mohou jednat a písemnosti mohou být
předkládány i v jazyce slovenském.

Dne 15. června 2004 byl zamítnut návrh komunistických poslanců na novelu Ústavy, který by zaváděl národní a úřední jazyk. Stanovisko vlády bylo negativní.
Úřední neboli státní jazyk je jazyk stanovený zákonem pro komunikaci s úřady, včetně školství. Pro podání žádosti a její vyřízení je to vnější jazyk, pro komunikaci mezi úřady navzájem a uvnitř úřadu je to vnitřní jazyk. V laickém pojetí je úřední jazyk ten jazyk, kterým se na území daného státu převážně komunikuje. Češtinu používá převážná většina obyvatel České republiky, její používání však není dáno speciálním jazykovým zákonem. Podle příslušných zákonů soudy, orgány činné v trestním řízení a úřady vedou jednání a vyhotovují rozhodnutí v českém jazyce (finanční úřady též ve slovenštině).
Podle Listiny základních práv a svobod (součást ústavního pořádku ČR) mají národnostní a etnické menšiny právo na vlastní jazyk.
Čeština je též (od května 2004) jedním z 24 (stav k roku 2013) oficiálních (úředních) jazyků Evropské unie. Formálně jsou si všechny oficiální jazyky EU rovné.

zákon 500/2004 §16 odst.: (1)
„V řízení se jedná a písemnosti se vyhotovují v českém jazyce. Účastníci řízení mohou jednat a písemnosti mohou být předkládány i v jazyce slovenském.“

"Skupina poslanců předložila sněmovně návrh zákona o úředním jazyce ČR. Podle něho by se již v rádiu ani televizi nesměla do budoucna objevit slovenština. Podobný jazykový zákon mají Slováci již od roku 2007.

Podle navrhovatelů je hlavním cílem návrhu zákona ustanovení českého jazyka úředním jazykem České republiky.

Stanovuje povinnost ochrany, rozvoje a užívání úředního jazyka České republiky. Současně vymezuje požadavky na znalost českého jazyka u žadatelů o státní občanství České republiky a u osob zamýšlejících rozvíjet na území ČR podnikatelskou činnost podléhající registraci nebo povolení podle zvláštních právních předpisů.

Podle předkladatelů je důležitým cílem návrhu stanovit povinnost v úředním jazyce vyhlašovat a zveřejňovat mezinárodní smlouvy, zákony, právní předpisy a další informace.

Určuje také povinnost provozovatelů rozhlasového a televizního vysílání opatřovat stanovené pořady mluveným či psaným překladem do úředního jazyka ČR.

V § 6 je tato formulace: V českém jazyce se zejména uskutečňuje vnitrostátní vysílání rozhlasových a televizních programů a dalších zvukových nebo obrazových informací provozovateli vysílání ze zákona nebo provozovateli vysílání s licencí, s výjimkou vysílání určeného k výuce cizích jazyků, vysílání převzatých zahraničních pořadů a děl a domácích pořadů, u kterých je to nutné z důvodů objektivní informovanosti nebo důvodů uměleckých; takové pořady a díla však musí být opatřeny mluveným či psaným překladem do českého jazyka.

Poslanecký návrh byl předložen sněmovně 22. 10. 2015 a vládě 26. 10. 2015."
zdroj : http://www.trut­novak.cz/poslan­ci-chteji-jazykovy-zakon-jako-slovaci/3339

dodatok:
„Slovenčina v odpovedi.cz“
otázka, ktorú som položila prd viac než piatimi rokmi: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slovencina-v-odpovedi-cz

marci1

Pretože sú Slováci a Slovenky. Je zaujímavé, že na slovenských odpovediach sa čeština vôbec nerieši. Servus.

ivzez

Pretože vedia, že rada čítam
slovenčinu (keď už ju neslýcham)…

___

Doufám, že jsem to moc nezkomolila.
Pokud ano, omlouvám se.

briketka10

Tady na odpovědích si může psát, kdo chce co chce,
ale podle Kodexu.
Česky i slovensky a na případné pravopisné chyby tu
měl dohlížet quentos.
Jakým jazykem se zde bude hovořit o tom rozhodují jiní.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mate-proti-slovenstine

A zamysli se, jak si protiřečíš.

Tato odpověď se mi líbí a pak tu píšeš
o slovenštině, že ji sem nemají Slováci
cpát?

Jugar

Proti slovenštině nemám nic.
Slovenské příspěvky moc nečtu.
Tato poradna jsou odpovědi.cz,tak by se tu mělo psát česky,to je můj osobní názor.
Pokud sem přijde vietnamec,či angličan,nikdo mu na jeho otázku v jeho rodném jazyce neodpoví.
Jen nechápu proč jsou zde slováci,když mají svoje odpovedi.sk.
Barbakane s ježděním na Slovensko to nemá pranic společného.
Pokud půjdeš na poradnu v anglii,taky tam nebudeš klábosit češtinu.

arygnoc

čo?

😉

bolak

Třeba neuměj.. Jen počkej za rok za dva tady budeme číst zprava doleva a už ti to ani nepřijde.

klumprt

Pro mě je pořád lepší, když Slovák mluví a píše slovensky, než aby se pokoušel vyjadřovat česky a dělal přitom chyby tahající za uši nebo oči.

ReHu

Jo, na slovenských odpovědích to vážně žije.
Asi to je snazší. Psát slovensky
Čtu jen krátké texty. Dlouhé mě jednoduše nebaví.

Hans51

to JájsemRaibek:

O jaké Ústavě prosím Vás mluvíte? Znám tu naši (zákon č. 1/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů) poměrně důkladně, ale nikde se v ní nemluví o úředních jazycích (ani o češtině, natož pak o slovenštině).

ptáč

أنا أكتب التشيكية أيضا.

mosol

Zneužití Odpovědi.cz

Není povoleno zakládat více uživatelských účtů (profilů) za účelem porušení tohoto kodexu a podmínek Odpovědi.cz. Nepokládejte otázky, které jsou nesrozumitelné nebo v cizím jazyce a nepokládejte stejnou otázku opakovaně. Komunita spoléhá na hlášení závadného obsahu a hodnocení uživatelů, proto nezneužívejte tyto funkce k poškození jiných uživatelů nebo k vlastnímu prospěchu.Vepište odpověď…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ako-chapete-slova-steva-jobsa-na-stanfordskej-univerzite-v-roku-2005

Brozma

Já proti slovákům nic nemám, jsou to naši nejbližší slovanští příbuzní něco jako naši „bratři“. Ať to sem klidně ve slovenštině píšou, každý jim tady rozumí. Mimochodem tohle je hodně xenofobní otázka. Kdyby si tohle přečetli uživatelé Arygnoc a Led, byl by s tebou konec. Radši dávej pozor co napíšeš příště

lexx

jsou moc hrdí na svou slovenštinu i když česky umí, trucují, já vedu obchodní debaty a korespondenci ve slovenštině až sa bratia čúdujou akože to

led

z odkazu v odpovedi briketka10
" Používání slovenského jazyka je platnou legislativou ČR umožněno ve veřejném i v úředním styku, pokud není zákonem určeno jinak (situace a instituce, kde je stanovena jako jediný komunikační jazyk – český jazyk). Slovenský jazyk má v právním řádu České republiky mimořádné postavení."

led

jugar, pozrite si http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ako-chapete-slova-steva-jobsa-na-stanfordskej-univerzite-v-roku-2005
„Váš čas je omezen, tak jím neplýtvejte tak, že budete žít život někoho jiného. Nenechte se vlákat do pasti dogmat – tedy žít na základě výsledků myšlení jiných lidí. Nedovolte, aby hluk cizích názorů utopil váš vlastní vnitřní hlas. A co je nejdůležitější, mějte odvahu jít za svým vlastním srdcem a intuicí. Ty už jaksi samy vědí, čímž se opravdu chcete stát. Vše ostatní je druhořadé.“
a možno pochopíte, prečo som taká „tvrdohlavá“

led

ptáč, v arabčine sa píše sprava doľava, takže aj keď ako arabka tvrdíte že píšete česky nepoužívajte len počítačový preklad ale používajte aj správny spôsob písania. Inak hneď každý odhali, že arabsky neviete
pre ostatných:
(arabsky) نا أكتب التشيكية أيضا. (česky) „píšu také česky“

led

Jugar, naozaj českí uživatelia píšu v slovenskom preklade na odpovede.sk?
Klamete!
„Pokročilý
MonaLis
Nemusí
Nemusí, když je malý, ale až se zvětší,“ http://www.od­povede.sk/otaz­ky/musi-alebo-nemusi-boliet-zubny-kaz
Registrovaný
ivzez
(1) Nehledat rady v internetu!!!
[Co pomohlo jednomu, může druhému uškodit.] http://www.od­povede.sk/otaz­ky/co-mam-urobit-preto-aby-sa-mi-to-nezhorsovalo

Mc Merkurion

zrovna jsem to doplnil do odpovědi,ale přímo otázku položenou v češtině…

anonym

Pro Lahny,napíšeš sem někdy otázku bez slova komusniti,nebo něco podobnýho?
Ty jsi měl rád pondělní vysílání?

led

ivzez,
…keď už ju nepočúvam…

ivzez

Děkuju.

Chtěla jsem napsat, když už ji nesláchám.
Počúvať znamená poslouchat i slýchat?

led

ivzez,
počúvať = poslouchat
počuť = slyšet, slýchat (vid nedokonavý od slyšet)

led

Pro jugara v češtině:
1 – Jak jugar, setapouch i jiní již potvrdili schopnost přečíst text ve slovenštině. Tak nevidím důvod.
2 – Pokud jde o informaci, kterou by google překlad, jak mi tady navrhoval jugar, pokazil, píšu česky.
3 – nikdo, opakuji nikdo, nikoho nenutí, aby ten, kdo nerozumí slovensky, na můj text v slovenštině odpověděl. Pokud ale reaguje, znamená to, že si ho přečetl.
4 – nikdo nemá právo porušovat Jazykový zákon České republiky a zakazovat mi na veřejně přístupné neoficiální stránce používat slovenštinu, pokud majitel stránky to v pravidlech o používání stránky nenapíše.
5 – V pravidlech této stránky není uveden zákaz používání slovenského jazyka v příspěvcích

annas

Ad led
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mate-proti-slovenstine
Co máte proti slovenštině?

Vzpomínám na televizní pondělky s přenosy ze slovenských divadel. Občas si v TV pustím slovenské stanice,

Slovenština je krásný a melodický jazyk, který je srozumitelný pro české uživatele, s výjimkou velmi mladých.

Ale bohužel, zde na Odpovědích se objevuje neochota rozumět tomuto jazyku.

Kdo to ví, kdo mě na to odpoví …?

Toto může být odpověď. :

„Je to zlo, čo z úst človeka vychádza.“

annas

Ach jo – mně na to odpoví. 🙂

led

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slovencina-v-odpovedi-cz