RyuzakiKate

Proč někteří lidé píšou na počítači bez háčků a čárek?

Jsou na to líní nebo co?

Nejlepší odpověď
quentos

někteří mají PC nebo notebook zakoupený v cizině, jiní např. používají americkou klávesnici a nechce se jim ji přepínat a ano, u zbytku je to o lenosti :{))>

Další odpovědi
iceT

Možná je to o lenosti,možná taky ne.Sama čárky,háčky nepoužívám dlouho,protože mi dělalo problémy orientovat se mezi jednotlivými klávesami,natož tak ještě hledat písmena s háčkem nebo čárkou.
Teď už mi to problém nedělá,samozřejmě všemi deseti nepíšu,na to jestě nemám,ale snad se to časem naučím.
Jinak stejná otázka tady byla před časem,ale jaksi nemám štěstí ji najít,protože už nevím jak přesně zněla,ale pamatuji se kdo ji položil a na ten popud jsem se diakritiku naučila používat,protože jsem se styděla.Některá slova bez čárek a háčků totiž vypadají divně.

Doplňuji:
Ne,Dr.Axl,tenhle odkaz to nebyl,slovo diakritika jsem do lišty dala a a vyhodilo mi to 5 stránek otázek .Poctivě jsem je všechny projela a to,co jsem hledala,jsem nenašla.Otázku přes profil hledat nelze,dotyčný,co tu otázku položil,tady dnes už není.Ale ta otázka měla nějaké takové znění jako že proč někteří uživatel nepoužívají čárky,háčky.

anonym

ad iceT, zřejmě jsi myslela tento odkaz. Malá finta, stačí zadat klíčové slovo (v tomto případě „diakritika“), vyhledávač si už poradí, přičemž nerozlišuje malá a velká písmena a umí i nejbližší řetězec znaků bez diakritiky a naopak.
ad quentos, ještě jsi opomněl zcela prozaické důvody, např. iv komunikuje v Německu, kde naši diakritiku nemají, chudst píše na anglické weby (dtto), je tu pár přeshraničních respondentů, Slováků, ale i Čechů v cizině. Kromě toho zahraniční vyhledávače si s českou diakritikou také neumějí poradit, v dnešní globalizaci to není tak neobvyklé.
Ovšem netiketa pamatuje i na tyto případy a doporučuje samozřejmě na českých stránkách psát česky. Je to nejenom slušnost a respekt k tamní komunitě, ale i ve prospěch srozumitelnosti a snížení rizika záměn, dezinterpretace, jiných významů apod.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-mate-u-pocitace-klavesnici-existuje-nejaka-klavesnice-bez-hacku-a-carek

Michal Kole

A nebo jsou tak zvyklý psát ještě z doby, kdy počítače diakritiku neuměli (polovina 80tých let) a ještě se ji nenaučili používat.

IK

krom důvodu kompatibility jak už je tu řečeno, záleží na zdělení – pokud mě to zajímá tak to přečtu i bez háčků. Nemusím číst všechno i když je to napsané krásně.
Z toho vyplývá že když člověk chce něco napsat velmi rychle a ještě přechází z programovacího jazyka do odpovídání na dotazy, tak háčky neřeší.
Ostatní co oplývají časem by se naučit mohli. I když psaní všemi deseti je také nejsnadnější bez háčků.

Petra09

Protoze kazdy sem nepise z pocitace ale treba z mobilu jako ja:)

Market666

Někteří si naivně myslí, že je to rychlejší.