led

Slovenčina v odpovedi.cz

dostala som dnes krásny mail:
„vás bych chtěl met doma vy jste velké suverén a
jste v česku tak odpovídejte česky bo trvá než to přeložím“
Dosť sa ma to dotklo. Na slovenčinu som prešla na výzvu od vás.
Otázka: robí vám problémy slovenčina a mám psát česky?

Doplňuji:
Na češtinu prechádzam, ak mám pocit, že lepšie vyjadrí odpoveď. Pre mňa čeština je druhý rodný jazyk.
Skôr ma mrzia gramatické chyby rodených Čechov

Ďakujem za podporu 🙂

Nejlepší odpověď
rynek878

Jen pište pěkně slovensky,aspoň si oživíme vaše slovíčka,hlavně ti mladší už pomalu ani nerozumi,je to ostuda.

Další odpovědi
mojitek

no me trvalo nez jsem to prelozil ja po nem…
LED : piste klidne po slovensky nebo se zdokonalujte v cestine me je to jedno,ale tamten at nepise nic o „cestine“..„bo to velke“ cesky neni 😉

Bééruška

Od konce:nedělá,naopak zpěvná slovenština/slo­venčina je hlavně u žen velice malebná,pěkně měkce znějící.A tomu kokotárovi řekněte,ať jde někam, nebo lépe ,nechte ho být.
Ono to za to skutečně(!!!!) nestojí.Hodně štěstí a málo tak pitomých mailů.

9 řemesel

Skoro mi tu už končí směna,za 4 minutky,ale nadzvedlo mne to.Fakt to nechte plavat, to je nějaký mindroblb, to vám za to nestojí!

iceT

Chtela jsem napsat slovensky,ale neumim prehlaskovane pismenka,takze asi takto:jen piste po svem,me se to velmi libi,a pokud s tim ma nekdo problem,ma smulu.Hlavne se mi moc libila odpoved na carodejnici,to bylo uzasne.

quentos

už jsem Vám říkal kdysi dávno, že česky u nás nemusíte :{)> z takových buranů, o němž píšete, bych si nedělal nic a už vůbec bych si ty jejich kydy nebral k srdci.

Mousinek

Mě se slovenština líbí

alexandra

Jenom pište hezky slovensky,tomu by měl snad každý rozumět.A pokud někteří mladí něco nepochopí,tak si to můžou přeložit.

annas

Led, já jsem ráda, že si oživím slovenštinu. Navíc se vyjadřujete velmi kultivovaně a vtipně. Syn žije v Košicích, takže i kvůli tomu slovenštinu ráda čtu. Vzpomínám na televizní pondělky, kdy se vysílaly divadelní inscenace.

I v současnosti sleduji slovenské televizní stanice.

Každý by si měl zamést před vlastním prahem a neurážet jiné. Vím, o čem mluvím.

led

pre iceT
držte stlačené ľavé_Alt a stlačte: 132 a pustite Alt = ä
lave_Alt147´= ô

iceT

Diky,naucim se.

BEAES

Jde to tu pěkně k šípku, hodně dobrých uživatelů už neodpovídá, dlouho jsem nezaznamenala Standu…nedivím se, je tu věčně nějaký spor a i mě to přestává bavit. Jak se říká …nic netrvá věčně!

hanulka11

je to škoda , ale když člověk čte ty slátaniny co tu jsou schopní lidé napsat …nebudu jmenovat…tak se mi otvírá kudla v kapse.

hanulka11

Mě osobně tedy slovenština nevadí, někdo si i problémy hledá.....