Avatar uživatele
led

Slovenčina v odpovedi.cz

dostala som dnes krásny mail:
„vás bych chtěl met doma vy jste velké suverén a
jste v česku tak odpovídejte česky bo trvá než to přeložím“
Dosť sa ma to dotklo. Na slovenčinu som prešla na výzvu od vás.
Otázka: robí vám problémy slovenčina a mám psát česky?

Doplňuji:
Na češtinu prechádzam, ak mám pocit, že lepšie vyjadrí odpoveď. Pre mňa čeština je druhý rodný jazyk.
Skôr ma mrzia gramatické chyby rodených Čechov

Ďakujem za podporu 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, 9 řemesel, dudu, rynek878, Dmitrij, kapka, flodur, Martina S., johana 56, Bééruška před 4942 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Jen pište pěkně slovensky,aspoň si oživíme vaše slovíčka,hlavně ti mladší už pomalu ani nerozumi,je to ostuda.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

no me trvalo nez jsem to prelozil ja po nem…
LED : piste klidne po slovensky nebo se zdokonalujte v cestine me je to jedno,ale tamten at nepise nic o „cestine“..„bo to velke“ cesky neni 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bééruška

Od konce:nedělá,naopak zpěvná slovenština/slo­venčina je hlavně u žen velice malebná,pěkně měkce znějící.A tomu kokotárovi řekněte,ať jde někam, nebo lépe ,nechte ho být.
Ono to za to skutečně(!!!!) nestojí.Hodně štěstí a málo tak pitomých mailů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

Skoro mi tu už končí směna,za 4 minutky,ale nadzvedlo mne to.Fakt to nechte plavat, to je nějaký mindroblb, to vám za to nestojí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Chtela jsem napsat slovensky,ale neumim prehlaskovane pismenka,takze asi takto:jen piste po svem,me se to velmi libi,a pokud s tim ma nekdo problem,ma smulu.Hlavne se mi moc libila odpoved na carodejnici,to bylo uzasne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

už jsem Vám říkal kdysi dávno, že česky u nás nemusíte :{)> z takových buranů, o němž píšete, bych si nedělal nic a už vůbec bych si ty jejich kydy nebral k srdci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mousinek

Mě se slovenština líbí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Jenom pište hezky slovensky,tomu by měl snad každý rozumět.A pokud někteří mladí něco nepochopí,tak si to můžou přeložit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Led, já jsem ráda, že si oživím slovenštinu. Navíc se vyjadřujete velmi kultivovaně a vtipně. Syn žije v Košicích, takže i kvůli tomu slovenštinu ráda čtu. Vzpomínám na televizní pondělky, kdy se vysílaly divadelní inscenace.

I v současnosti sleduji slovenské televizní stanice.

Každý by si měl zamést před vlastním prahem a neurážet jiné. Vím, o čem mluvím.

před 4941 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

pre iceT
držte stlačené ľavé_Alt a stlačte: 132 a pustite Alt = ä
lave_Alt147´= ô

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Diky,naucim se.

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BEAES

Jde to tu pěkně k šípku, hodně dobrých uživatelů už neodpovídá, dlouho jsem nezaznamenala Standu…nedivím se, je tu věčně nějaký spor a i mě to přestává bavit. Jak se říká …nic netrvá věčně!

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

je to škoda , ale když člověk čte ty slátaniny co tu jsou schopní lidé napsat …nebudu jmenovat…tak se mi otvírá kudla v kapse.

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Mě osobně tedy slovenština nevadí, někdo si i problémy hledá.....

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek