Johny_r

Proč se tolik lidí ptá na věci, které jdou snadno a rychleji zjistit jinak?

Skutečně mne zaráží, proč se tady tak často objevují otázky, na které se dá odpověď najít za 5–10 sekund na Googlu. Už jen napsat takovou otázku musí trvat nesrovnatelně déle, a to nepočítám čekání na odpověď. To je tu tolik lidí natolik počítačově negramotných, že si neumí najít odpověď sami?

Abych se vyjádřil přesně, nijak mne neobtěžuje to tu číst a často i s chutí poradím. Žasnu ale nad tím, proč si někdo dá tu práci psát se s otázkou místo zadání třech slov do Googlu, zmáčknutí Enter a kliknutí na první odkaz.
Doplňuji:
Drap: No, nechce se mi věřit, že někdo, kdo je schopen zaregistrovat se na tento server a položit zde otázku je natolik počítačově negramotný, že neumí vyhledávat na Googlu nebo kterémkoli jiném vyhledávači. A ještě míň chápu, že se někomu nechce něco vyhledat, ale není mu za těžko strávit nesrovnatelně delší dobu pokládáním otázky. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Někdo to neumí, někomu se nechce.Proč to ale řešit. Pokud chci odpovím, pokud nechci, neodpovídám.

Další odpovědi
iceT

Protože proto
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zbytecne-otazky-ktere-muze-zodpovedet-google

A promiň,není Ti zatěžko hodit text tvé otázky do toho modrého nesmyslu nahoře?Když už se tedy bavíme o vyhledávačích,tak tady je taky jeden a taky by Ti odpověď vyhledal rychleji,než když naťukáš pár písmen a stiskneš enter…a počkáš na reakce…

aramah

No já se ptám protože chci něco vědět.Kdybych uměla si vše vyhledat sama ,tak sem nemusím chodit.
Johny nebo bych psala něco jako vy abych dala najevo jaký jsem machr.

kropitko

Protože,,,,
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lide-nejsou-schopni-si-informaci-vyhledat-sami
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-tu-objevuji-otazky

anonym

iceT ti už odpověděla zcela jasně (jakoby v podtextu napsala:
jsi tu měsíc a už děláš totéž!)

IK

Je tu také něco jako respekt.
Vidíš společnost lidí, kteří se inteligentně baví a chceš vědět jak si poradí s tvou otázkou. Nezajímá tě množství odpovědí všude na webu, ale co na to řeknou přítomní.
Jako když si sedneš ke svému dědečkovi a chceš vědět jaký měl názor na dobu o které víš ze školy „všechno“.
Něco jiného ti řekne firma a něco jiného uživatel.
Hledání v liště většinou užíváme všichni, ale to nemůžeš vidět.

tom004

Duplicitní otázky mi vadí méně,než rychlé zamykání otázek.Přiznávám,že nejsem moc velký „fanda“ modré lišty,takže otázka ode mne už tu klidně mohla být.Ale oceňuji,když někdo normálně odpoví a zároveň mne upozorní odkazem na minulé odpovědi na podobnou otázku. A za další,když chce někdo něco vědět a zadá si to do vyhledavače,tak se odpověď dozví sám.Tady se ji dozví mnoho dalších uživatelů.I ti,kte­ří by ji z jakýchkoliv důvodů nepoložili sami.Našel bych mnoho dalších důvodů,ale myslím si,že tyto by mohli stačit.A ještě něco.U rychle uzavřené otázky se zbavuješ možnosti,že ta nejlepší se neobjeví.

Johny_r

1.
iceT: hodit text otázky do vyhledávače je k ničemu. Akorát je vidět, že sama nechápete, jak vyhledávač funguje.

2. samozřejmě jsem si podobné otázky našel. Chci ale vlastní možnost doplnění otázky, případně vlastní konkrétní formulaci – tedy vlastní otázku. Připomínáte mi diskutéry mnohých fór, kde z nějakého nepochopitelného důvodu upřednostňují tvorbu stostránkových diskusí místo položení konkrétního dotazu v samostatné diskusi. Při existenci vyhledavačů a parametrů typu site na googlu k tomu nevidím důvod.

3. Většina zřejmě nepochopila podtext mé otázky. Neptal jsem se, proč se tu objevují opakovaně stejné otázky, ale proč se tu objevují otázky, na které existuje odpověď jinde (mimo tento server).

4. aramah: Nikdo tady nemachruje a nikdo vám nebrání se ptát, přečtěte si to ještě jednou. Taky se občas zeptám. Existují momenty, kdy je jednodušší se zeptat nebo není možné získat odpověď jinak (třeba když si chci vytvořit nějakou statistiku na základě odpovědí). Nebo často v právních otázkách je jednodušší položit otázku než dlouze hledat zákon týkající se mého problému a následně ho celý číst.

iceT

Tak potom napiš adminům,aby modrou lištu zrušili,protože v případě,že ji nikdo nepoužívá je tady úplně na nic a zabírá místo.
Vlastní otázka položená jinými slovy bude pořád otázka podobná\stejná\ jako předchozí otázky.
Myslím,že podtext otázky jsme pochopili všichni,a všichni jsme ti odpověděli,buď vlastními slovy nebo odkazem.Lidé sem dávají otázky,na které nejsou schopni sami najít odpověď,ať už proto,že nemají štěstí,nebo proto jak píšeš jsou negramotní si to najít.No holt každej není mistr ve vyhledávání,že­.Kliknout na první odkaz,který mi třeba Google vyhodí,ještě neznamená,že odpověď,kterou hledám bude uspokojivá…