Pokročilý

Proč se nájem neplatí podle počtu dnů v měsíci?

(Ať už bytové nebo nebytové prostory). Proč se platí měsíčně stejná částka i když je měsíc dlouhý, nebo krátký? V práci se taky platí podle počtu hodin/dnů tak proč to tak není i s nájmem? ... gecco: Jaký počítání? Normálně by se určilo sazbu na den krát počet dnů v měsíci. To nejsou žádný složitý počty.

Odpovědi:

Zlatý

;-)))
A kdo by se s tím ´počítal´???
Ještě, abych na vchodové dveře namontoval ´píchačky´...
;-)))
Mimochodem - u mnoha profesí funguje nikoli hodinová, ale měsíční mzda či plat...
______
..."sazbu na den krát počet dnů v měsíci"...
Jasně - já tedy neplatím nájem, ale veškeré platby a zálohy (fond oprav, energie, vodné/stočné...) mám vztaženy k měsící a platím měsíčně trvalým příkazem stále stejnou částku...
A dovedeš si představit, kdybych musel ty částky každý měsíc přepočítávat a dávat jednorázové příkazy???
V konečném důsledku je to přitom úplně fuk - prostě musíš zaplatit nějakou částku ("X") za rok - pokud jde o měsíční platby, prostě X vydělím 12 a měsíčně zaplatím...
Kdybych měl ale každým měsíc vypočítat, kolik činí alikvótní část podle počtu dnů a vypsat jednorázové příkazy, mám půl večera ´v kýblu´...
A nebo bych snad - podle ´tvého´ schematu, platit denně???
:-DDD

Zlatý

Protože nájemné nebývá pouhé samotné nájemné, ale je spojeno s dalšími službami.
To by se potom mohlo rozpočítávat bydlení podle pater a podle toho, kdo jezdí výtahem a kdo ne a kdo do jakého patra nebo jestli užívá společné prostory všechny nebo jen část, jestli na schodech svítí nebo ne atd atd.
Proč se neoptáš některého pronajímatele?

Diskuze k otázce

Pokročilý

akvidzerp

Takže jediný argument je že by to bylo moc práce s počítáním. Asi jsi línej a nebo neumíš počítat :D OK, mně jen zajímalo proč je to tak nastavený a lepší odpovědi se asi nedočkám, takže stejně dík :)

Zlatý

gecco

Spousta věcí v životě je postavena na dohodě...
;-)
A protože běžný člověk dostává jednou měsíčně výplatu, je rozumné se dohodnout i na tom, že bude jednou měsíčně platit za služby, které spotřebovává - ano, bylo by možné nastavit interval delší (třeba rok - ale potom by to byly ´pálky´).
Nastavit interval denní by naopak nebylo rpzumné vzhledem k pracnosti, která by de-facto, nikomu nepřinesla žádný prospěch.
A počítat platby podle počtu dnů v měsíci by jistě také šlo - ale vůči stávajícímu systému by to neneslo žádnou výhodu, šlo by jen o složitější administrativu...
___
A jo - su línej - proč dělat více, než je nezbytně nutné - při stejném vysledku???
:-DDD

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.