Nájemník dluží 50000K,máme jen ústní náj.dohodu,uznat dluh u notáře nechce,co když ho nevpustím domů a zabavím zařízení?

Cena jeho zařízení bytu je asi 25000Kč.
Co když mu dám měsíc na zaplacení,nebo alespoń uznání dluhu u notáře,jinak nábytek prodám?
Nebude můj postup protizákonný i když mu předám doklady,jeho písemnosti,obsah ledničky atd?
Dluh vznikl za asi 3 roky-část nájmu a služeb 2 roky před tím bydlení bez problémů.
Ještě zdůrazńuji,nemáme žádnou písemnou nájemní smlouvu,jen ústní.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Váš postup bude protizákonný. Nemůžete si jen tak zabavit něčí věci. On však bez smlouvy nemusí být vámi vpuštěn do domu a můžete na něj podat tr. oznámení pro neoprávněné užívání.
Pokud sepíšete jakoukoli dohodu o uznání dluhu a zápočet jeho věcí, můžete zabavovat.

Další odpovědi
ReHu

Asi bych to také tak chtěla řešit.
Jen nevím, co by se stalo, kdyby prokázal, např. pomocí dokladu, že třeba nábytek koupil on.

anonym

Po třech letech ? Tři roky ti neplatil? Dva měsíce nezaplatíš a dohoda nedohoda -letíš!

atriplex

Nastudujte si v občanském zákoníku „právo zadržovací“.

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/a/224/za­drzovaci-pravo.html

Tabula rasa

Doporučuji písemnou výzvu k zaplacení dluhu, nebo požádat o návrh řešení do nějakého data cca 14 dnů. Pošlete doporučeně i když bydlíte ve stejněm domě. Když dále nebude chtít přistoupit na jakoukoliv dohodu ani vyrovnání, můžete se obrátit na soud aby vydal rozhodnutí o vystěhování s náhradou škody. Soudní poplatek je max. 1000.-