Gus_Fring

Proč se dává mléko do čaje? Děláte to také?

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně nedávám. Dost často toto dělají Angličané. Záleží pouze na zvyku a na chuti.

Další odpovědi
Ametyst

Důvod byl ten, že silný černý čaj (ne pytlíkový) měl svíravě hořkou chuť, proto ji mléko zmírnilo.

briketka10

Dělávám si tak černý silný čaj. Připomíná mi to dětství.
To jsme pily se sestrou ke snídani a k němu koláč, nebo
koblihu :)

Do kávy si přidávám špetku soli, nebo chilli taky mňamka :)

Edison

Jednou z možností je ochlazení. Další chuť – někomu to prostě chutná.

Bobek 2

Je to takový kompromis. Samotné mléko není moc dobré na žízeň, čaj je zase takové obarvené nic. Navíc je to rychlý způsob, jak čaj udělat pitelným hned po uvaření, aniž by člověk musel čekat, až vychladne. A do kávy se taky někdy přidává mléko nebo smetana. Občas mám období, kdy si čaj s mlékem dělám.

hapiky

Nutno podotknout, že se jedná o černý, pravý čaj. Ovocné a jiné se s mlékem nehodí.

Kepler

Nedělám to, ale dělala to moje matka. Vůbec mi to nechutnalo. Je to anglický zvyk. Já dávám plnotučné mléko nebo smetanu jen do kafe a to si ještě vylepším kouskem čokolády, rumovou pralinkou nebo jen tak lžičkou kakaa. Zkuste to, je to Super Trouper!