Znáte někdo dobrý recept na svařák?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tři až čtyři lžíce cukru nechat zkaramelizovat,zalít vínem,přidat 5 - 6 hřebíčků a hrozinek,kousek celé skořice, vanilky a kandované citronové kůry.Zahřát maximálně na 80 stuňů!
Doplňuji:
"Stupňů"

Další odpovědi:

Zlatý

Morganova pomsta.

1 díl rumu + 2 díly červeného. Pár kuliček černého pepře, pár řebíčků, trochu vanilky ( kůru) a dovést k varu.
Doplňuji:
Ještě jsem zapoměl také na tu skořici ve formě kůry. Všeho podle chuti.

Zlatý

Hřebíček/celý/,skořice/také celá , někdo přidává i pár kuliček pepře a nového koření /taky celé/ vyvařit v trošce vody potom nalít víno. Víno se musí pořádně prohřát, ale už nevařit jinak se většina alkoholu odpaří. Nakonec přidat citrón a servírovat.
Lze přidat i plátek pomeranče, popřípadě i trochu rumu, ale ne moc cca na 1 litr 0,5 dcl.
Doplňuji:
Samozřejmě, podle potřeby dosladit.

Stříbrný

U nás jsme požívali pár hřebíčků / koření / kus celé skořice, kus citronové kůry a po svaření i citronovou šťávu. Pokud to chtěl někdo vylepšené trochou Rumu.

Pokročilý

V první ředě je třeba vědět co po tom nápoji chci. Zastávám názor, že pokud dělám svařák - tak to má být svařák. Pokud do toho někdo dává další nápoje jako rum a podobně - což může být dobré tak už to , ale není svařák, ale něco jako teplý míchaný dring - ale to je asi věc názorů.
Jinak já dělám svařák tak, že dám víno ( vzhledem k tomu, že si víno manžel dělá sám tak používáme na svařák druhák a je chuťově akorát) přidám trochu hřebíčku a celou skořici. Osvědčilo se mi přidat trochu pomerančové případně mandarinkové kůry. nechám zahřát a těsně před tím než začne vřít dám cukr ( ten dávám v poměru cca na 2dcl vína jednu polévkovou lžíci) přidáním cukru ten var trochu oddálím a cukr důkladně rozmíchám. Těsně před varem opět vypnu a podávám. Takto nám chutná a je to opravdu svařák. Každý ho asi ale dělá dle své chuti

Zlatý

Svařák dělám bez rumu - celá skořice, hřebíček, může i nemusí být pom.kůra, dále cukr. V trošce vody lehce povařím koření, aby byl proukt více aromatický. Pak přidám víno a nepřivádím již až k bodu varu.
Na rozdíl od ostatních však přidávám oříšek dobrého másla spolu s vínem, úžasně to nápoj zjemní.

Bronzový

Recept? No já kupoval takový pytlíky jako s čajem a v tom byly veškerý ingredience na litr červenýho, stačilo svařit víno a vykoupat - móóóc dobrý !!!

Zlatý

Už jsem to tu psala loni - pro zahřátí:-)

Mám moc ráda nealko "svařák". Svařím džus z černého rybízu a nechám v něm louhovat koření na svařené víno (jednou jsem ho koupila i rovnou v nálevových sáčcích). Jinak klasika - hřebíček, skořice, badyán. Kousek citronové kůry. Místo džusu občas používám i dealko červený Merlot od Carla Junga. Vynikající a lze toho vypít co hrdlo ráčí...

Bronzový

Kupuji na trzích již namíchané koření na svařák, k tomu levnější víno (třeba 2 litry za 60 korun v PET lahvi)-víno naleju do hrnce, dám do něj koření a citron a dost osladím (podle chuti), rum už nepřidávám, zkoušela jsem to, ale nějak mě to neoslovilo. Svařuju bílé i červené víno, do skleničky nebo hrníčku dám plátek citronu (samozřejmě omytého) a podávám. Je to jednoduché, rychlé, vždy jsem s ním měla úspěch. Jen by se víno nemělo nechat úplně vřít- jen dost ohřát, jinak ti z něj vyprchá alkohol.

Zlatý

chtěl bych dár za pravdu Dr,Axlovi,ale nemá pravdu. Je to prznič vína!!!!

Zlatý

Co je dobrý svařák pro mně, nemusí být pro tebe.
My necháme chvilku povařit v troše vody hřebíček a skořici. Pak přidáme vínko a prohříváme. Navaříme. Ochutíme citronem a osladíme cukrem či medem dle chuti.
Možno přidat i vanilku či badyán.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.