verka

Dáme kávu?

Jakou kávu si vychutnáváte? Ne značku, ale s čím a jak ji připravujete?
Doplňuji:
Děkuji Miroslavovi za podrobný popis přípravy kávy. Ale prosím tě, vyndáš tu kočku než to zaleješ horkou vodou?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vstanu ze židle od počítače, dojdu do kuchyně, kde vezmu rychlovarnou konvici, dojdu k dřezu, kde pustím vodu a do konvice naleju vodu.
Následně postavím rychlovarnou konvici na stojánek, který je zapojen do zásuvky a konvici zapnu.
Vezmu skleničku, kterou používám na kávu a postavím ji na linku. Uchopím skleněnou nádobu ve které je nasypána mletá káva, otevřu ji a lžičkou naberu kávu, kterou nasypu do připravené skleničky.
V tuto chvíli zvědavý Kryšpín (viz otázka: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kocka-nema-rada-kafe) vyskočí na stůl a dívá se co tam dělám. Pak začne skleničku tlapkou zahrabávat. Za chvíli začne voda v konvici vřít a konvice se vypne, uchopím ji pravou rukou a naliju vroucí vodu do skleničky s nasypanou kávou.
Konvici odložím na linku a vezmu skleničku se zalitou kávou a jdu zpět k počítači.
Po cestě seberu něco na zub, ať je to sušenka nebo zákusek.
Káva je horká a pít se nedá, ale chuťové buňky mi nedovolí se jen tak dívat na pamlsek a tak jej sežeru dřív, než káva vychladne naatolik, aby se dala pozřít.
Nakonec piji kávu samotnou.
Doplňuji:
Sice se tam motá, ale vždy ho odstrčím, aby náhodou nepřišel k úrazu.
Tak jako psal elektrikář, i já mám nepříjemný zážitek z Maďarska.
Chtěl jsem tureckou kávu. Nem. Presso, kapucino.
Říkám „Kur…“ dej ten lógr do tý sklínky a ne do toho podběráku, který zastrčíš do pressomatu. Nepochopila. Musel jsem celou dobu pít jen preso.
Taky je to prý jen naše specialitaa.

Další odpovědi
elektrikář

Můj táta si vařil kávu v džezvě. Kávu rozmíchal ve studené vodě a jen jí nechal několikrát vyběhnout a stáhnul z ohně a pak přelil do šálku. Je to arabský způsob kdy se džezva zahrabávala do horkého písku na kraji ohniště.Viděl jsem to v Rumunsku kde v bistru na el vařiči mněli krabici s pískem a místní důchodci si tam džezvy ohřívali.
Doplňuji:
Mám zážitek z Vídně chtěl jsem Vídeňskou kávu
Nedostal přinesli mi asi deset kelímků s porcí smetany všech druhů rostliné a různých výrobců ale šlehanou jí nemněli. Pak mi nějaký host česky vysvětlil že Víděňská káva je Pražská specialita.Jeden můj známý dával do kávy vanilkový cukr a kakao. Někdo používá špetku skořice.

aramah

Musela jsem se smát,až na tu kočičku je to přesné.

panenka

Mám ráda kávu Vídenskou,Lázen­skou,a kávu s mlékem .

iceT

Nejlepe rozpustnou,se susenou smetanou a bez cukru,ale kava nesmi byt granulovana jak nescafe,musi vypadat jak tchibo.Jedine takova mi chutna.

BEAES

Nejlépe vídeň, nebo preso s mlékem a k tomu sušenku.

Bunnik

Dát si takhle pozdě večer kávu, tak asi neusnu :) Během zkouškového je to něco jiného, ale o prázdninách kávu nepiju, abych si odvykla a pak nemusela zvyšovat dávky, až bude kofein fakt potřeba :)

lorja

Mám ráda klasickou černou kávu.Dělám si ji do 1/4 litrového hrnku a bez cukru.Když jsem byla poprvé v Budapešti v restauraci, donesli nám překapávanou kávu v šálku,který svou velikostí odpovídal náprstku.

rybíz

Miroslave, tys mě musel doma pozorovat, nebo máme doma skrytou kameru ( nebo jsi bývalý člen STB ) 🙂

elektrikář

Na dovolenou si sebou beru vždy malou varnou konvici, svoje kafe a hrneček. jinak jsem si v itáliji také v kavarně nepochutnal káva byla výborná ale množství jen jak do skořápky u tho se nedá dlouho sedět.

kapka

Jestli budu hledat do rána tu Miroslavovu událost, tak budu kafe určitě potřebovat. S mlékem a cukr jak kdy. Je mi celkem jedno jestli tam je. Pokaždé to chutná jinak, ale pokaždé dobře.