Avatar uživatele
Toruk

Kolik lžiček cukru/ kávy dáváte do nápoje?

Jak silnou/ sladkou kávu děláte? Tak mě napadá, že když už někdo dává víc než 2 lžičky, proč na to nepoužít rovnou polévkovou lžíci- je to snažší 🙂 Já tak někdy sladím čaj 🙂

Znal jsem chlapíka ze Slovenska, který se nějakým odměřováním nezatěžoval- v jeho případě by to bylo zdlouhavé- sypal kávu rovnou z balíčku, až zaplnil čtvrtinu hrnku; s cukrem pak to byla asi třetina 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, hanny 2, briketka10, anonym před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Dávám si 2 lžičky inst.kávy na čtvrtlitrový hrnek,někdy sladím /1–2 lžičky třtin.cukru/,někdy smetánku,ale když mám ke kávě nějakou sladkost /oplatek,zmrzlinu apod./,tak mám k tomu ráda kávu hořkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

instantní kávy dvě lžičky, pravé kávy jednu lžičku (tu ale moc nepiju, jenom občas v práci, když žádná jiná není). V obou případech bez cukru, jenom do toho cmrndnu smybolický šprk mlíka
Doplňuji:
*symbolický

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

4 lzicky do vetsiho hrnku na caj…ale snazim se to postupne snizovat 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lakeysha

dávám si vrchovatou lžičku turka do čajovýho hrnku, osladim sukralózou o sladivosti jedný kostky cukru a naleju ždibec mlíka, jen tak na zjemnění. Když neni sukralóza a mlíko, tak piju kafe hořký.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenad

Tak mně moc chutná káva bez cukru , ale když si dělám instantní s mlíkem , tak dávám dvě lžičky , kostky nekupuji , je na mě drahý :)
Kamarád doma nesladí , ale na návštěvě si dá klidně i 4–5 cukrů :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Do kávy 1 a půl lžičky a drtek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Řídím se podle velikosti šálku: na 1,5 deci dávám 1,5 lžičky kávy (i instantní) na 2 deci, dvě lžičky. Z většího hrnku mi káva nechutná. Ještě jsem nezjistila proč.
Buď si přidám 1/4 mléka na objem vody (nebo dvě lžičky sušené „smetany“) a lžičku cukru, nebo lžičku a půl medu.
Pokud neznáte kávu oslazenou medem, vyzkoušejte. S přídavkem lžičky rumu nebo rumového aroma je to báječný relaxační nápoj (klídek, pohoda a lehce alkoholické pošmáknutíčko).
Můj bývalý si kdysi uvařil „turka“ z dost zvětralé kávy. Na „hořčičák“ použil více než půl pětidekového balíčku. Sklenice byla sice přes půlku zaplněná, ale kávou ten „humus“ stejně nevoněl. Jak to chutnalo, dodnes nevím. Nenabrala jsem dost odvahy to vyzkoušet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Kávu nesladím,leda když si ji dám někde ve městě,protože v restauracích nabízejí jen mlíčko nebo smetanku do kávy obojí není sladké.Doma si totiž dávám dvě lžíce instatní přísady do kávy,ona je docela oslazená a mě totak stačí,proto mi jinde ani káva moc nechutná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kobranek

Do čaje dávat 1, 2 lžičky cukru a do kávy 1, 4 lžičky Nescafé a 2 kruhy sladidla (nepovinné).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

To je různé.
Podle velikosti sklenice / hrníčku, podle druhu kávy, podle typu mléka.
Většinou nesladím a rozpustné kávy (100% arabiky) dávám cca 1,25 – 1,5 lžičky. Mléka hodně.
Synovec dává mléka skoro 1/2 šálku, často i víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

ja si davam rano dve kavove lzicky rozpustne kavy,trosicku mleka,a nesladim.
Doplňuji:
jo a hrnek kavy nedelam,ale šálek,to je asi dve deci.quentosy,pi­jeme ji uplne stejne.take bez cukru a mleko jen na obarveni,symbo­licky.a kdyz je obycejna kava,tak taky jen jednu lzicku,je silnejsi a moc mi pak bije srdicko.

Upravil/a: pizlicka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Čaj ani kávu nesladím, protože mi to nechutná. Ale sladkosti a buchty mám ráda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Tak já jsem zase pěkné čuně 😁
Dávám si 2–3 lžičky instantní kávy, 3 lžičky cukru a asi tak 2,5 lžičky sušeného mléka. Sušeného proto, protože po horkém obyčejném mléku se mi dělá špatně od žaludku).
Není to sice nejzdravější kombinace ale pro svou obhajobu musím říct, že kávu piji jen ob den 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
veselator1

Tyjo, já osobně teda kávu raději piji bez cukru. Vyhovuje mi to tak víc. Záleží ale o jakou kávu se jedná. Některé druhy kávy se jinak než s cukrem pít bohužel nedají. Taková ale určitě není káva do firem, kterou k nám do práce teď začali dodávat https://www.ka­vamonro.cz/Sluz­by-pro-firmy-a6_0.htm Ta je teda opravdu výborná. Dost začínám uvažovat nad tím, jestli si nějakou kávu od nich nezkusit koupit i domů. :)

Nový příspěvek