quizzi

Proč pořád většina používá slovo standartní?

Slovo standartní přeci neexistuje, viz http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=standartn%C3%AD

Nejlepší odpověď
annas

Proč? To se zeptejte těch, kteří toto slovo používají.

Možná je chybně odvozují od podst. jména standarta – prezidentská standarta, nikoliv od podst. jména standard.

Neznají rozdílné významy slov, řídí se nesprávnou výslovností.

------¨

Ad marci1,

slovo přeci v češtině existuje, i když nepatří do spisovné češtiny.

Další odpovědi
quentos

Protože většina Čechů pořádně neumí ani svůj vlastní jazyk. Používá i daleko větší prasárny, a to i ve veřejných sdělovacích prostředcích.

marci1

Chybička se někdy „vloudí“. A slovo „přeci“ v češtině také neexistuje. 🙂

mosoj

A z čeho tak soudíš?

iceT

No snad záleží na tom, jestli to slovo lidé píšou nebo říkají. Protože když ho říkají, tak snad neslyšíš jaké písmeno do toho slova dají, nebo snad jo?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-spravne-3

anonym

Nevím zda většina, ale existují lidé, zvlášť mezi těmi školou povinnými, kteří mají velmi často napsat bez chyby i „Dobrý den“ …

Vážně, toto je určitě ta drobnější chyba, se kterou se v textu můžete dnes setkat. Trapná, ale stále drobnější. Není nijak neobvyklé, že na vás teenager přeš chat promlouvá jazykem u kterého i přes monitor přímo sálá jeho pocit uspokojení nad tím, jaký je dě5ně c001 fraier přímo úměrně s počtem chyb v jednom každém slově 🙂

quizzi

K otázce mě přiměla odpověď Keplera: „Tak ať si každý platí nadstandartní zdravotní pojištění…“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/opravdu-je-nedostatek-lekaru-v-cr