iceT

Co je správně?

absorpce nebo absorbce

Vezmu-li toto slovo a převedu do slovesa,at koukám jak koukám,vychazí mi absorbovat nikoli absorpovat.

Nejlepší odpověď
quentos

kupodivu absorpce, vychází to nejspíš ze spodoby znělosti, a to nejen v češtině – i v angličtině máme „absorption“.

Zdroj: PČP

Další odpovědi
annas

Jak uvedl Quentos, správně absorpce, absorpční, ale sloveso je opravdu absorbovat. Je zde uplatněno pravidlo postavení znělých a neznělých hlásek v češtině.

magicm18

Ja budu absorbovat!

fofbal

Sloveso absorbovat, též i přídavné jmého. Ale- absorpce jako podstatné jméno v češtině platí také. Vynechme cizí jazyky.