ReHu

Co odpovídáte u pohovoru potencionálnímu zaměstnavateli, když se vás optá, jaký má důvod vás zaměstnat?

Dík

Nejlepší odpověď
gecco

Přinesu mu zisk, prosperitu, zvýším renomé jeho firmy, budu pracovat tak, abych mu přinesl co největší zisk (z něhož mne pak zaplatí)…
😉
Tohle je typická otázka na zjištění, zda trpíš trémou, zda umíš mluvit z patra – aspoň trochu rozumně a k věci…
V podstatě je jedno, co odpovíš – podstatné je, aby to dávalo smysl (otázka slouýí ke zjištění, jak se budeš v ´neočekávané´ situaci chovat…
😉

Další odpovědi
anonym

A ona taková otázka existuje?Já skončím u první otázky a to je ročník narození.Když řeknu 1953, tak už jen PRO NAŠI FIRMU JSTE NEPERSPEKTIVNÍ nebo BOHUŽEL, MY HLEDÁME MLADŠÍ.
Takže na další otázky se už nedostalo.

ivzez

Odpověděla bych: „Zatím Váš důvod neznám,
ale poté, co jste se seznámil s mými kvalitami,
si jej určitě najdete…“

———
Dejte si pozor, abyste POTENCIÁLNÍHO zaměstnavatele
předem „neodrovnal“ nesprávným používáním cizích slov.

jáára

jaký má důvod? tu otázku sem eště nedostal.
Asi potřebuje lidi.

lexx

tak to by měl apriori vědět ten zaměstnavatel, ne ?
lahny, máš100% recht, po čtyřicítce je člověk na odpis, co má dělat nevím…
a běda ! když má VŠ a dlouholetou praxi, je to normální ?!

led

Na túto otázku je jediná odpoveď, žiadne tie: budem vám zvyšovať zisk a bla bla.

"Jediný dôvod na zamestnanie je pochybnosť, nie pracovné kvality, vplyvní známi, ale ten večný pocit neistoty a strachu z vlastného pochybenia:

  • bolo správne zamietnúť túto žiadosť o zamestnanie? Nemali sme ju prijať? O čo sme došli, koľko sme stratili, týmto rozhodnutím. Bolo chybné, alebo správné…bolo správné, alebo chybné…
  • Ano, jestvuje aj druhá strana, istota, ale tú možte získať až vtedy, keď zistíme pravdu. Práve pro túto istotu je potrebné túto žiadosť prijať"

.
dodatok:
Tento rozhovor sa skutočne udial. Adept o pracovné miesto mal pravdu a bol neskôr úspešný. (žiadne meno)

Pipka

To poznáte až mě zaměstnáte

střevo

zeptal bych se ho, jak bude slavit to dnešní výročí velikána Wericha http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pripomenete-si-dnes-110-vyroci-velikana-wericha
gecco, ona trpí inteligencí – poněvadž je prostě nadměrně inteligelitová a furt se tím chlubí,
ReHu nevím proč mě nedávájonc body,dyť já sem taky tak igelitovej jako ty, mám papíry na hlavu jako mnoho zdejčích ostatňých, sedim tady v kozlovce a naučil sem se sám psát ,a ty seš přece sama a hledáš retardovanýho chlapa,tak tě ujišťuju že sem eště blbější jakty ale mezi zdejšíma ženskejma si tu jednička sem tu jen kuli tobě dáš mi teď bod ?

leader

Říct,že ti jde o prosperitu firmy,což bude i tvoje vizitka v jaké firmě pracuješ. A nebát se sám klást otázky! Například:Kdo tu byl na této pozici předemnou? Mohu výhledově přejít i na jinou pracovní pozici? Posíláte své zaměstnance na školení?

Filip84

Sorry, jako, ale pracovní poměr je relativně normální smluvní vztah, a každý smluvní vztah vychází z potřeby obou stran. V zásadě, přeci, předpokládáš, že shání-li někdo zaměstnance, tak je shání proto, protože je potřebuje. A zaměstnanec dělá osobně, a nejlépe, jak je podle svých znalostí, zkušeností, schopností etc., schopen, to, co je předmětem té smlouvy, a tak, jak je popsáno v popisu práce.

Pokud by mi, tedy, při pohovoru někdo položil tak pitomou otázku, za sebe bych s takovým člověkem rozhodně nechtěl mít nic společného, a už vůbec ne smluvní vztah. Tedy bych mu odpověděl: "Aha, omlouvám se, ale neměl jsem dostatečné informace, zjevně se, z mé strany, jedná o omyl, a o Vámi nabízenou práci nemám, bohužel, nadále interess. Přijměte, prosím, omluvu za čas, o který jsem Vás připravil, bylo to způsobeno nedostatkem relevantních podkladů, na základě kterých jsem učinil mylný závěr. Děkuji za Váš čas a sbohem.

Podobných MaŠíBlů v životě potkáš, uměním je je odhalit co nejdřív, a co nejdřív se jich zbavit. Pokud máš co nabídnout, něco umíš, nekecáš a makáš, najdeš někoho normálního, a je úplně jedno, jestli házíš lopatou, uklízíš záchody nebo jsi genetický ingeniéur. Je to jenom otázka času.

anonym

Duvod k vasemu zamestnani je stejny jako duvod k porizeni fotokopirky do kancelare … proste existuje nejaka potreba vykonat nejakou praci na kterou jste kvalifikovani, ta potreba je motivovana u soukromnika ziskem, na uradech pak jen povinnosti plynouci z legislativy. Vy k tomu muzete za sebe dodat tak nenajvys to, ze jste presvedcen ze vase kvalifikace je pro vykonavani dane prace dostatecna a ze mate v povaze praci vykonavat s peclivosti a bez zbytecnych odkladu.

gecco

Lexx → to kecáš, ne???
😉
Já – upřímně řečeno, odmítám tak jednu až dvě nabídky měsíčně…
Pravda, je mi teprve devětačtyřicet…
😉