Marunka2

Proč pořád prší?

Neslyšeli jste někde ve zprávách nějakého meteorologa, který vysvětlil současný stav? Za tu dobu, co je „období dešťů“ a s nekončícím stavem to pravděpodobně někde někdo trochu objasnil, ale ke mně se to nedostalo. Ani mi tak nevadí, že prší, ale tak dlouho je to přece nenormální.
Po dva roky nám úroda pomrzla, tak nebylo nic. Letos poprvé to vypadalo nadějně a co se týče jahod a třešní mám dojem, že uhnijí.
A to nemluvě o starostech lidí, kteří jsou evakuovaní či trnou doma a nespí, jak to všechno dopadne.

Díky za užitečné odpovědi!
Doplňuji:
Díky všem za odpovědi! Je jasné, že někdy prší a někdy svítí slunce. Jde mi o to „období dešťů“, které je v našich končinách netypické. Vďyť to bude aspoň měsíc (včetně toho, co je v předpovědi), kdy není jednoho dne, kdy by aspoň jednou nesprchlo. Bohužel v některých místech je situace až opačná; je skoro zázrak, že chvíli neprší(v průběhu jednoho dne). Právě že je mi divné, proč se tedy furt motají jen ty deštivé mraky. Jasně že si pamatuju, že pršelo celý týden, i dva, ale měsíc fakt ještě ne. Ještě jednou díky a dobrou noc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Prostě takové je proudění nad střední Evropou dané tlakovou níží nad Baltickým mořem. Toto proudění je pro střední Evropu netypické a říká se že je to dané tím, že roztálo mnoho ledovců v Severním ledovém oceánu, tudíž se voda v moři oteplila. Jelikož je v současné době ve Švédsku a Laponsku cca 100 km od severního polárního kruhu teplota téměř 30oC nad nulou. Dá se předpokládat že se typ tohoto počasí ve střední Evropě bude projevovat stále častěji a ve větší míře.
Doplňuji:
Lidé se ke své matičce Zemi sice chovají prasecky, ale toto chování není zřejmě hlavní příčinou současných klimatických změn. Dlouhodobé klimatické změny byly na naší Zemi i v době, kdy zde lidé nebyli a i tehdy kdy ještě žádnou průmyslovou činnost nevyvíjeli. V tomto má zřejmě Klaus pravdu !
A jestli si někdo myslel že podle Mayů měl nastat konec světa nebo přechod na něco nového v jeden den, jako když proutkem mávneš, tak to je hodně daleko od věci. Takovýto přechod bude z hlediska lidského věku dlouhý, ale z hlediska historie Země krátký !!

Další odpovědi
iceT

V dnešní době bohužel neporučímě větru děšti.Neporučili jsme nikdy.
Přece taky není normální,aby bylo v létě celé dva měsíce 35 stupňů ve stínu.
Že lidstvo poničilo atmosféru,že tají ledovce,že je zničená ozónová vrstva,za to všechno můžou jen lidi.
A nemyslím,si že by někdo srozumitelně objasnil,proč prší tak dlouho.Tak to prostě je,někdy prší,někdy svítí slunce…

Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/303815-proc-vytrvale-prsi-nad-stredni-evropou-sedi-tlakova-nize.html

marci1

Jedná se o náhodný jev. Někdy se stane, že přijde několik studených front za sebou a deště nejsou přerušeny teplejšími slunečnými dny. Počasí je prostě nevyzpytatelné.
Doplňuji:
Ty záplavy jsou strašné. Chudáci lidi, co se jich to týká. Ke všemu nám všem chybí slunce. Je to pro všechny velmi depresivní.

pl4toon

http://twtpoll­.com/aycqns

anonym

zjednodušeně, co říkali ve zprávách, dva mraky srážek se točí nad čr :(

gepik

Protože je Lauře Vasquez (Světlo ze Zarthy) smutno. Zdroj. Muži v černém 2

anonym

Ač toho protivného mosoje moc nemusím, ale má recht.

mosoj

Děkuji.