zjentek

Jste připraveni OKAMŽITĚ opustit své domovy a jít do bezpečí?

Jenže KDE/KAM do bezpečí?

Jste na to připraveni?

(Já v poslední době hodně pozoruji počasí a taky hodně čtu internet – veškeré dění právě okolo počasí. Děkuji.)

Nejlepší odpověď
Daidal

Vytvoříš si dům s pořádnými základy a velkým sklepem, aby ses ochránil před větrem a zničí a zayspe ho zemětřesení. Postavíš si „vzdušnější“ dům, aby ho tolik neponičilo zemětřesení a vezme ho vítr. ;) Si nevybereš.
Není kam jít. Doma je bezpečno, když nedorazí žádná katastrofa a ta může udeřit kdekoli.

Možná v tom je ta chyba. Přestaň „to“ číst. Na internetu si můžeš identifikovat i příznaky své nemoci, rázem se z menšího nachlazení stane mor nebo rakovina. A zjistíš, že ti zbývá tak týden života. ;)

Další odpovědi
Kepler

Osobně vnímám současné počasí konečně jako normální, velké sucho pominulo, dokonce i hladina spodní vody je mírně v nadnormálu.. Nenormální nám připadá, protože jsme už skoro zapomněli, jak vypadalo léto kdysi. Pravda, extrémy jsou výraznější, ale už dříve jsme tu měli tornáda, prudké bouřky a vichřice, záplavy. Jen vedra nebývala tak šílená. Takže z domova se nikam nechystám. Jak tady bylo nedávno poznamenáno: venku řádí vědeckotechnická revoluce!

Rokio

Nejsem na to připraven.

Nechci se tě dotknout, ale podle mě si teď trochu paranoidní. Podle mě většině obyvatel nic nehrozí a zbytečně šíříš paniku.

Smack

Stačí zamknout dveře, zavřít okna, jít do sklepa a vzít si sebou 2 basy piva a čekat.

tvaruzekcz

Je jen otázka času kdy politici nebudou znamenat nic, ozbrojené složky nezvládnou nastolit pořádek a celá společnost propadne panice a beznaději. Nejde o zombie apokalypsu, ale o hlubokou ekologickou a ekonomickou recesi – rozpad světa, jaký ho známe. Preppers budou ti, co přežijí a položí základy nové fungující společnosti. Hodně štěstí

paul1

V naši vesnici nás už před lety obeznámili kam se máme evakuovat v případě nějaké ničivé povodně, naše část obce má určený asi 2 km vzdálené návrší. Či by jsme to stihli? Asi ne. Je to strašně rychlé a překvapivé.

Drap

Nejsem připraven a ani se na nic podobného nepřipravuji a nebudu připravovat.

aliendrone

V zásadě ANO. Tedy si to MYSLÍM, prověřit to může jen REÁLNÁ zkouška, což se pochopitelně NEDÁ provést bez velmi nepříjemných následků.
Nicméně tohle okamžité přemístění není připravováno v souvislosti s přírodní činností, nýbrž lidskou. :(

Tahle „připravenost“ je VELIKÝM opruzem (spousta věcí, které normální člověk vůbec neřeší, popřípadě vyřeší hravě „levou zadní“ vyžaduje zcela JINÉ a obvykle KOMPLIKOVANÉ postupy), ale mně to za to STOJÍ. Když jsem v životě PODRUHÉ „totálně padl na hubu“, umínil jsem si, že POTŘETÍ se mi to již NESTANE, no. :)

Roman71

Už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že si připravím jakési „evakuační zavazadlo“ s nejnutnějšími věcmi pro pobyt na cca 2 až 5 dnů mimo domov, včetně zásoby paliva do auta. Jak tak sleduju dění kolem, udělám to velmi brzy.

freestyler

Jsem na FB nebo stále na slušném webu…????

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliene, není to zas AŽ TAK složité. Vše, co člověk nezbytně potřebuje k vlastnímu životu se většinou vejde do jedinýho malýho baťůžku a ten pak leží na tom správném místě, ne? Nevím, každý to má jinak! (;

aliendrone

zjentek>>> Nesouhlasím a to proto, že jsem si to již 2× (!!) zkusil. Jasně, pravdu máš ohledně elementárního přežití a baťůžku, jenže CO DÁL? Dnes už nejsem žádný mlaďas a začínat z NIČEHO není žádná legrace. A námitku že „záleží na obsahu baťůžku“ snadno smetu ze stolu konstatováním, že CESTOVAT s takovým „kvalitním“ baťůžkem NENÍ jednoduché a celkově je to DOST o hubu.

Navíc – utajit jen samotnou EXISTENCI takového baťůžku není jednoduché, pokud má být „spolehlivě a bezpečně uložen“ a ZÁROVEŇ relativně snadno dostupný, víš?
A vůbec nepočítáš s možností, že po tobě někdo bude USILOVNĚ TOUŽIT, tudíž komplikovanost celého procesu ROSTE, jak říkám, NENÍ to zas tak easy, jak se na první pohled zdá. ;) :D :D

zjentek

Rokio, ale dotkl ses. Já přece nic nešířím, jen reaguji na FAKTA!

zjentek

…Aktuálně mrkni na netu do Německa! Se týká i Keplera a jeho příspěvku. Mrkněte hoši k západnímu sousedovi, to vás „pobaví“!

Kepler

Já mám zprávy z první ruky. Předevčírem jsem telefonicky mluvil se svou příbuznou, která bydlí právě v té nejpostiženější oblasti. To co je na netu, je jen čajíček.

zjentek

Já tam mám ségru. Věřím ti.

tvaruzekcz

@Kepler – těžko můžeme něco považovat za normální, když nedokážeme určit počáteční stav ani všechny interakce, které se v systému odehrávají :) Navíc žijeme v hyperpropojené společnosti, změny v jedné části systému se postupně promítají do dalších částí a během času spouštějí kaskády událostí a mají čím dál větší důsledky.

zjentek

Přesně. Proto propojenost čehokoli s čímkoli je špatná a proto jsem vždy bojkotoval především MANŽELSTVÍ a PODNIKÁNÍ, nejrozšířenější, nejskandálnější a nejzhoubnější METLY LIDSTVA!