Avatar uživatele
zjentek

Jste připraveni OKAMŽITĚ opustit své domovy a jít do bezpečí?

Jenže KDE/KAM do bezpečí?

Jste na to připraveni?

(Já v poslední době hodně pozoruji počasí a taky hodně čtu internet – veškeré dění právě okolo počasí. Děkuji.)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1014 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Daidal

Vytvoříš si dům s pořádnými základy a velkým sklepem, aby ses ochránil před větrem a zničí a zayspe ho zemětřesení. Postavíš si „vzdušnější“ dům, aby ho tolik neponičilo zemětřesení a vezme ho vítr. ;) Si nevybereš.
Není kam jít. Doma je bezpečno, když nedorazí žádná katastrofa a ta může udeřit kdekoli.

Možná v tom je ta chyba. Přestaň „to“ číst. Na internetu si můžeš identifikovat i příznaky své nemoci, rázem se z menšího nachlazení stane mor nebo rakovina. A zjistíš, že ti zbývá tak týden života. ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Osobně vnímám současné počasí konečně jako normální, velké sucho pominulo, dokonce i hladina spodní vody je mírně v nadnormálu.. Nenormální nám připadá, protože jsme už skoro zapomněli, jak vypadalo léto kdysi. Pravda, extrémy jsou výraznější, ale už dříve jsme tu měli tornáda, prudké bouřky a vichřice, záplavy. Jen vedra nebývala tak šílená. Takže z domova se nikam nechystám. Jak tady bylo nedávno poznamenáno: venku řádí vědeckotechnická revoluce!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Nejsem na to připraven.

Nechci se tě dotknout, ale podle mě si teď trochu paranoidní. Podle mě většině obyvatel nic nehrozí a zbytečně šíříš paniku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Stačí zamknout dveře, zavřít okna, jít do sklepa a vzít si sebou 2 basy piva a čekat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tvaruzekcz

Je jen otázka času kdy politici nebudou znamenat nic, ozbrojené složky nezvládnou nastolit pořádek a celá společnost propadne panice a beznaději. Nejde o zombie apokalypsu, ale o hlubokou ekologickou a ekonomickou recesi – rozpad světa, jaký ho známe. Preppers budou ti, co přežijí a položí základy nové fungující společnosti. Hodně štěstí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

V naši vesnici nás už před lety obeznámili kam se máme evakuovat v případě nějaké ničivé povodně, naše část obce má určený asi 2 km vzdálené návrší. Či by jsme to stihli? Asi ne. Je to strašně rychlé a překvapivé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejsem připraven a ani se na nic podobného nepřipravuji a nebudu připravovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

V zásadě ANO. Tedy si to MYSLÍM, prověřit to může jen REÁLNÁ zkouška, což se pochopitelně NEDÁ provést bez velmi nepříjemných následků.
Nicméně tohle okamžité přemístění není připravováno v souvislosti s přírodní činností, nýbrž lidskou. :(

Tahle „připravenost“ je VELIKÝM opruzem (spousta věcí, které normální člověk vůbec neřeší, popřípadě vyřeší hravě „levou zadní“ vyžaduje zcela JINÉ a obvykle KOMPLIKOVANÉ postupy), ale mně to za to STOJÍ. Když jsem v životě PODRUHÉ „totálně padl na hubu“, umínil jsem si, že POTŘETÍ se mi to již NESTANE, no. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že si připravím jakési „evakuační zavazadlo“ s nejnutnějšími věcmi pro pobyt na cca 2 až 5 dnů mimo domov, včetně zásoby paliva do auta. Jak tak sleduju dění kolem, udělám to velmi brzy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
freestyler

Jsem na FB nebo stále na slušném webu…????

Upravil/a: freestyler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Aliene, není to zas AŽ TAK složité. Vše, co člověk nezbytně potřebuje k vlastnímu životu se většinou vejde do jedinýho malýho baťůžku a ten pak leží na tom správném místě, ne? Nevím, každý to má jinak! (;

před 1013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Nesouhlasím a to proto, že jsem si to již 2× (!!) zkusil. Jasně, pravdu máš ohledně elementárního přežití a baťůžku, jenže CO DÁL? Dnes už nejsem žádný mlaďas a začínat z NIČEHO není žádná legrace. A námitku že „záleží na obsahu baťůžku“ snadno smetu ze stolu konstatováním, že CESTOVAT s takovým „kvalitním“ baťůžkem NENÍ jednoduché a celkově je to DOST o hubu.

Navíc – utajit jen samotnou EXISTENCI takového baťůžku není jednoduché, pokud má být „spolehlivě a bezpečně uložen“ a ZÁROVEŇ relativně snadno dostupný, víš?
A vůbec nepočítáš s možností, že po tobě někdo bude USILOVNĚ TOUŽIT, tudíž komplikovanost celého procesu ROSTE, jak říkám, NENÍ to zas tak easy, jak se na první pohled zdá. ;) :D :D

před 1013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Rokio, ale dotkl ses. Já přece nic nešířím, jen reaguji na FAKTA!

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…Aktuálně mrkni na netu do Německa! Se týká i Keplera a jeho příspěvku. Mrkněte hoši k západnímu sousedovi, to vás „pobaví“!

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já mám zprávy z první ruky. Předevčírem jsem telefonicky mluvil se svou příbuznou, která bydlí právě v té nejpostiženější oblasti. To co je na netu, je jen čajíček.

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Já tam mám ségru. Věřím ti.

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tvaruzekcz

@Kepler – těžko můžeme něco považovat za normální, když nedokážeme určit počáteční stav ani všechny interakce, které se v systému odehrávají :) Navíc žijeme v hyperpropojené společnosti, změny v jedné části systému se postupně promítají do dalších částí a během času spouštějí kaskády událostí a mají čím dál větší důsledky.

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Přesně. Proto propojenost čehokoli s čímkoli je špatná a proto jsem vždy bojkotoval především MANŽELSTVÍ a PODNIKÁNÍ, nejrozšířenější, nejskandálnější a nejzhoubnější METLY LIDSTVA!

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek