_Bůh_

Proč policie nenávidí lidi?

Každý den ve zprávách vidím, jak policie k někomu jen tak přijde, a začne ho bít. V Rusku, Kanadě, Česku, kdekoliv… Proč policie nenávidí lidi?
Foto: AP

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože policie pracuje pro vlády. Vlády nenávidějí lidi.

Další odpovědi
Rocker

Po internetu koluje spousta videí ukazující, policejní brutalitu"
Jenže většinou na tom videu není to,co zákroku předcházelo.Pokud někdo něco demoluje,nebo opakovaně neuposlechne výzvy policie a ještě na ně sprostě pokřikuje,nesmí se divit že zasáhnou.
A to memluvím o feťácích,kteří většinou ani neví co dělají.

da ny

Neschvaluji.
Pochybuji, že jen, tak, z ničehož nic :)
Něčím, je musí člověk „vytočit“, provést něco „zakázaného“. Dopustit se přestupku, jednat proti nařízení/zákonu.

Disraeli

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ceska-republika-nenavidi-lidska-prava
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-cnb-nenavidi-lidi

  • „Proč ČSSD nenávidí Česko?” A dalsší které ti smazali.

A co na to Jan Tleskač, ty putta.

led

Ako môže organizácia nenávidieť ľudí? Nenávidieť môžu ľudia, napríklad príslušníci danej organizácie. Zvaliť všetko na štát, organizáciu je scestné.

Rovnako ako scestne označenie nenávisti u zvierat.
Aj keď máte niekedy pocit, že to, alebo ono zviera nenávidí ľudí, nemýľte sa, nenávidieť môžu len ľudia, je to ľudská vlastnosť. Zviera buď niekoho prijme, (slabší variant prijatia „je pre neho iba vzduch“ tj. neutrálne strpí jeho prítomnosť), alebo neprijme.

PS. fotografia naozaj hovorí veľa. ale bez upresňujúceho textu môžeme vložiť rozdielne, aj protichodné pohľady zobrazeného deja. Napadá ma hneď niekoľko pohľadov, výrazne odlišných od skutočného medializovaného deja na obrázku.
„Zbytočne vás mamička poslala. Nebudem obedovať. Ja som si tú 5 z písomky zaslúžila!“

led

Ametyst, zaujímavý názor „Protože policie pracuje pro vlády. Vlády nenávidějí lidi.“ A ja naivná som si myslela, že Policie = „pomáhat a chránit“. Polícia a vláda nemôžu nenávidieť ľudí, pretože z ich peňazí žijú, podľa voličských tiketov „hlasov vo voľbách“ sa dostávajú k moci. Hovorím o tých vládach, volených celoštátne, nie pár zazobancami v parlamentoch. Rovnako vlády vedia, že ľudia ich môžu z piedestálu moci zvrhnúť. Preto ich podľa vás nenávidia?

Kryšpín

Možná vzor podle USA Městské zastupitelstvo ve státě Minneapolis, policie má být nahrazena veřejnou službou MPD, pořádek nastolí psychoterapeuti, sociální pracovníci a obhájci.

_Bůh_

da ny: Je vidět, že toho zatím o světě moc nevíte. Ta slečna jen seděla na zemi s Ústavou v ruce, později byla odvedena. V českém prostředí si můžeme vzpomenout na CzechTek a policejní brutalitu, která později vedla k otřesům v nejvyšších patrech politiky. Buďto si to nechcete pamatovat, nebo jste ještě příliš mladá, abyste to pamatovala.

da ny

_Bůh_, Ano, ale, kam Vás vede slepá vášeŇ? ;D
„Je vidět, že toho zatím o světě moc nevíte.“, ani Vy. Seděla, kde neměla, provokovala, určitě ji nějaký dobrák po telefonu „napráskal“, právě policii. Za to nemůže policie, za to mohou politici/vláda. Vy jste ještě nezaznamenal, že každá česká (a nejen česká) „demokratická“ vláda se snaží, stůj, co stůj „podrobit“ lid svým představám? Právě ti, lidmi zvolení zástupci! Tam si prostě nevybereš :( Někteří premiéři/vlády porobí určité zájmové skupiny, jiní nejraději celý národ (naočkovat, podmanit, donutit k poslušnosti).
Kdo, kde tahá za ty nitky a podporuje právě ty, kteří vědomě i nevědomě pracují pro jeho dlouhodobé záměry…..
Z Troškovy komedie: „Zlatý komunisti, ty po člověku ničehož, nic nechtěli.“ Tak moc jsme si sametem nepomohli (v něčem snad a o mnohé jsme také přišli). Zdání klame…..
Policie nebo žoldák (také to nemají vždy jednoduché, ohledně pracovních podmínek a zátěže). Prašť, jak bouchni.
A proč nemáme povinnou základní, vojenskou službu (která z kluků dělala chlapy), ty 2 roky v lidském životě, je pramalá ztráta času :) Kromě nedostatku národní hrdosti (nedivím se), je hlavní důvod „nespolehlivost“. Záklaďák není žoldák. Syn, synovec, vnuk by se zbraní proti otci, strýci, dědovi, zbraň do tukou nevzal/nemusel vzít. Placení zaměstnanci to mají v popisu práce!

_Bůh_

Disraeli: To víš, někteří lidé nenávidí svobodu a otázky, které míří „do černého“.

Disraeli

A co na to Jan Tleskač?

_Bůh_

Správná otázka

da ny

CHARTA 2022
In dubio pro Libertate
5.
Lidé, kteří se v rámci výkonu veřejné moci stanou původci regulací omezujících práva a svobody občanů této země, musí nést osobní odpovědnost za zneužití své pozice.
https://charta2022­.cz/charta-2022/