zvonisek

Proc mi najednou nejdou programy ani na jedné TV? Např. Nova Gold?

Nerozumím tomu.
Nejde nova gold, prima cemedy central, apod.jedná se o televize v rodném domě.

Nejlepší odpověď
annas

Může to být i jinak, ale mně st to stává se to u Skylinku. Někdy zapomenu na skončenjí platnosti předplacené karty, programy nefungují.

Pokud skončila platnost karty, objeví se pořady jen některé, které nejsou v nabídce, třeba regionální.

Názvy programů jste uvedla dodatečně, takže problém bude někde jinde.

Další odpovědi
Roman71

Máte společný TV rozvod po domě, nebo máte vlastní anténu?
Zkuste spustit ladění programů. Pokud máte „aktivní“ anténu, to znamená se zesilovačem napájeným ze sítě, může být vadný napáječ.
Bez bližších informací nedokážu poradit :(

Edison

Nikdo nedokáže poradit, pokud nic neví. Pozemní individuální příjem? Společný pozemní? Satelitní? Kabelový? Přímo televizorem, nebo settopboxem? Jaké normy podporuje přijímající zařízení?

Brblal

Pokud to nepůjde, zavolejte si domů firmu, co se zabývá anténama a rozvodama, oni mají zkušenosti, dále vědí, jaké vysílače se obvykle přijímají, mají měřicí TV, tou vám změří signál, podívají se, jaké máte rozvody, nasměrují anténu a doporučí, opraví např. vadný napájecí zdroj 12V, kterým napájíte anténní zesilovač. Já jsem je tady doma měl (asi před rokem), rozvody mám v pořádku, starší koaxiál s pěnovým díelektrikem je v pořádku, nasměrovaly mi přesně anténu na vysílač a funguje to dobře. Teď přijímáme DVB-T2 (HEVC), máme novou TV, co to umí.

Jinak já mám velmi rychlé připojení, po optice, mám sledovaniTV.cz, je tam 30 programů a na střeše 140 cm parabolu, plně natáčecí…

Jiří Bohumil

Zřejmě jde o překlep a jde o rodinný dům, ne rodný.
Pokud se tedy jedná o DVB-T (pozemní vysílání), pak záleží na citlivosti TV, „kvalitnosti“ antény (zisku) a na vysílači (převaděče), ze kterého přijímáte signál. Ty obsahují t.zv. multiplexy, v nichž jsou obsaženy určité stanice (kanály). A ne všechny obsahují všechny. Takže zjistěte, odkud signál přijímáte (dotaz na místním servisu TV), případně možno i na netu vzhledem k lokalitě a pak možno zjistit, jaké multiplexy a tedy kanály, váš vysílač (převaděč) obsahuje.
A pokud nejste schopni přijímat z vašeho „zdroje“ signálu, požadované programy (neobsahuje požadované multiplexy), pak si pořiďte satelitní příjem. U tohoto tyto problémy nejsou. A základní měsíční poplatek (Skylink) je nyní, na jednu TV, cca 80,– Kč a počet stanic cca 40. Jinak možno za příplatky přijímat až snad 100–120 stanic (osobně neužívám).
To by bylo zřejmě pro vás nejjednodušší.
Pořízení pouze obnáší základní pořizovací náklad na satelitní anténu, satelitní anténní rozvod, satelitní přijímač pro stávající TV, (případně TV se satelitním dekodérem) a pořízení karty českého satelitního poskytovatele.
Pro jednu TV odhaduji na cca 3000–5000,– Kč. Záleží na tom, zda instalujete sami, nebo firmou. A na každou další pak cca 1500–2000,– Kč (sat,přijímač+karta poskytovatele). U satelitní antény je nutno instalovat konvertor LNB, jenž je potřeba dimenzovat s potřebným počtem „výstupů“, pro potřebný počet napojených TV. Anténa stačí pouze jedna.
A v případě instalace satelitu nebudete mít problém s přechodem pozemního vysílání z DVB.T na DVB-T2, jež se připravuje.

Roman71

Zkuste se zeptat někoho z vašich sousedů, jestli má stejný problém. Může se jednat i o výluku na vysílači, výpadek konkrétního kanálu. Jinak také mohou být programy převedeny ze stávajícího DVB-T na DVB-T2 a pokud na to není televize stavěná, budou vám programy chybět do té doby, než si pořídíte DVB-T2 Set-top-box.