Avatar uživatele
beer

Jaký trest byl pro Vás v dětství tím nejhorším ?

Pro mne jednoznačně domácí vězení (raději bych dostal na prdel), dětství jsem trávil totiž převážně venku – dříve se žilo jinak.
Uvádím to v souvislosti se článkem, kde je mmj. uvedeno také pořadí trestů dnešních..
http://zpravy­.idnes.cz/chys­ta-se-zakaz-fyzickych-trestu-u-deti-do-ctyr-let-fxi-/domaci.aspx?c=A120303­_1742515_doma­ci_skr
Doplňuji:
A tak Vám lidi děkuju všem za odpovědi !! Ani jsem netušil, že vůbec a jak se dnes pobavím. Ještě jednou díky a hlavně Barbakane Tobě ))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: beer

Zajímavá 14Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, anonym, aramah, iceT, Andělé, hanny 2, www, anonym, brokol, Damiana, Illines, veruska, anonym před 4407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já dostal nespočet trestů,ale vybavuji si jeden z nejhorších a to bylo,že jsem musel s bábami drát peří!
Doplňuji:
Jo,a ještě by mě rozervalo,když mi matka uložila stokrát napsat:mám(ne­mám),dělat(ne­dělat bla bla bla a to nejhorší,nechat podepsat učitelem! A tuto praxi jsem používal i u svých dětí a kupodivu zabrala!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zákaz nedělního odpoledního kina.Tehdy šel film Třpyt v trávě,děsně zamilovaný…To jsem nemohla dlouho našim zapomenout.Uz­nejte,že za to,že ustýlat postel jen proto,že večer si do ní zase lehnu,je pitomost a trest byl proto neadekvátní!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
veruska

Když se mnou máma nemluvila,ne pohlavek,ale pořádnou facku jsem odní dostala v životě dvakrát.Táta mne nikdy neuhodil.Přesto jsem k nim měla respekt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zaracha spojený s bobríkom mlčania a domácich prác. A tie sa vždy našli.
PS.
Čo to bol televízor? Pamätám si rozhlas po drôte…
Teraz by som pozeranie tv-zpravodajstva a politické besedy kvalifikovala ako ten najprísnejší trest pre deti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

Domácí vězení bez televize,pc atd..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Přesně tak,nejhorší trest – nesmět jít ven!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Zákaz hajaji,to fakt bylo dost krutý.
Pak až o několik let zákaz televize i když to mi tak kruté nepřišlo..
Týý jo úplně jsem viděla tu televizku radio a gramofon v jednom. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Taky rozhodně domácí vězení.
Ano, žilo se jinak, počítače nebyly vůbec, TV neměla každá domácnost a co se týče her, bylo Člověče nezlob se 😁. Zábava doma proto veškerá žádná.
Tedy ven a tam se děly věci !!
Doplňuji:
No a dnes se děly věci v diskuzi.. 😁
Taky jste mne dnes vy dva pobavili !

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Nejhorším trestem bylo,když jsem dostala za něco,co jsem neudělala já,ale sestra,která následně dostala dvakrát tolik co já,za to,že se nepřiznala.Ne,že by nás rodiče nějak extra trestali,to zase ne.Vařechu na nás mamka brávala běžně,když jsme si místo spaní ještě povídali a bylo pozdě.To jsme si pak zadky kryli rukama a vařechou to přes ruce bolí přece jen trochu víc.
A nemyslím si,že by nás to nějak psychicky poškodilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Larissa

Musím zahanbeně přiznat, že to bylo uklízení…

Radši jsem se vždy nechala zmlátit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

největší trest pro mne bylo, že jsem musela sníst chlebovou polívku…brrrr to je nejhorší zážitek z dětství…a vždy mamka řekla- dokud to nesníš nikam nepůjdeš …radši jsem nešla ven…ale nesnědla…nemohla pochopit, jak ji nesnáším tu chuť…a dodneška ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Jak rikaji ostatni,nejhorsi bylo pro mne dostat zaracha ven a aby mne presli roupy tak jeste k tomu prat na valse.Oje,to bylo pro mne detske utrpeni,ale nelituji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nebyla jsem zlobivé dítě, nikdy jsem nebyla od rodičů trestána.
Zato učitelé ve škole s oblibou trestali hromadně, takže kvůli některým pitomcům jsem musela také povinně opisovat školní řád. „Rozuměla“ bych tomu učitelskému záměru jako výuce k práskačství, ale jaký to mělo význam, když viník byl jasný, ale jeho blbost odnesla celá třída, to nechapu dodnes. Že by záměrně sadistická pomsta na skupině, když venku svítilo slunce?
Dnes by to kantorům jistě „neprošlo“, ale za mne byly děti takové, že by jim rodiče nedovolili, aby „trest“ nesplnili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Táta mi za trest dal 50 příkladů a když byly dva špatně, tak dalších 50, dokud jsem všechny neměla dobře. Od tý doby se to se mnou veze, matematiku nenávidím a vždycky se na vysvědčení sotva udržím na čtyřce…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

I já Ti děkuji za položení otázky,proto že bez otázky by nebyly odpovědi!

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Barbakene, čeče to si vůbec nedokážu představit, bych asi zdechl, hlavně poslóchat ty kecy !!
Sme doma takovou drůbež sice neměli, ale stačilo, dyš přijelo hafo tetek třeba na Dušičky a já musel postupně jedné po druhé vodpovídat, esi paní učitelka nezlobí..
Později už okamžitě následoval úprk, sotva přijela první ))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ba,ba beer,to bylo u toho keců,prdel mě bolela od sezení,venku sněhu,kluci na sáňkách a já dřepěl s peřím ve vlasech,chmýřím v nose…

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Tý vole, ja tě vidím ! ))))))))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

http://img.na­dapenny.com/t20/120­64/nadap040950736­150237.jpg

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Tak to teda nechápu, proč si na ten trest stěžuješ… Dyť seš tam vysmátej jak lečo a jaky bys tam byl vodjakživa !! ))))
Ti málem závidím. Já, než se smířili s tema mejma úprkama před tetkama, sem schytal od máti facek a facek, už jen za ty rypáky (ksichty) co sem prej dělal jak tety příjížděly ))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kdo by nebyl vysmátej,kdyby fotograf(otec) neřekl:zasměj se hajzle nebo ti ju seknu!

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

To já dycky nafasoval jednu preventivně, zákeřně a bez výstrahy, takže sem měl najednó nudlu vod nosa až k uchu ))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Barbakane,já jsem si to přesně tak myslela,že to tak bylo…:-D))))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Tj.náš Barbakánek s tetičkama? No tj.úžasný,jak Ti to tam ale s nima sluší..:-)))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jo,jo,to jsem mladý a krásný,ale teď jsem jen starý! 😁

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Takový krásný šibalský očička..Ti zůstaly dodnes,vid?:-)
Starý nestarý,to budeme všichni..ale opravdu starý je jen ten bručoun,co se nikdy nerad směje.To Ty jen tak nezestárneš!:-))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Takovej krásnej chlapeček a už zlobil?Nevěřím!To už tehdy byl vzat do zajetí tet pro jejich pobavení.

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Že jo? Tetičky z něj byly celý vedle..:-))
A Barbakánek taky..:-))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To teda.Já měl a mám v každém oku sto čertů,ale v duši anděla!

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

🙂 A tj.ta správná kombinace-sto čertů s andělem:-))
Toho čertíka musíme mít všichni v sobě,aby nebyla nuda..no a ten anděl,ten už si to ohlídá..:-))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Tak to jsem se od srdce zasmála. Teda pánové,váš humor nemá chybu,vždy se na něj těším…:-D
Barbakane,s Tebou se paní nenudí,že?:-))

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Andělé,máš pravdu,se mnou se nikdo nenudí,ale mám období,kdy se protivím i sám sobě.

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Barbakane,takový období máme asi všichni,taky se mám někdy dost.:-D
Ale Tvůj humor mě vždy dostane. Člověk je pobavený skoro na celý den..:-)

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Andělé,děkuji,po­těší to,obzvlášť v této době je humor na přední pozici.

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Barbakane,já děkuji Tobě,vždy mě opravdu upřímně rozchechtáš,takový humor je supr,je to kořeníčko života. A máš pravdu,v této hrozné době je humor na přední pozici.:-)

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek