petka.s

Proč lidi umírají?

Ale já nechci umřít.

Nejlepší odpověď
annas

Proč lidé umírají? Protože je to přirozený koloběh života – narodíme se, neustále stárneme, náš organismus se vyčerpává, slábne, až se naplní jeho čas, odejde tam, odkud není návratu.

Každý má určené, kdy je jeho pozemská pouť skončí. Připomíná mně to pohádku B. Němcové – každému hoří svíčka, ale nehoří všem stejně rychle, někdy zhasíná, ale je možné ji ještě rozsvítit.

Mnozí věří, že skončí jen jejich tělesná schránka, ale duše se převtělí do jiného člověka a a ten žije znova, i když už je fyzicky někdo jiný – reinkarnace.

Už v pohádkách často platilo: " Dobře, že je smrt na světě".

Znáte Čapkovo drama Věc Makropulos? " Nelidsky dlouhý život je horší než smrt". Lákavá nesmrtelnost x pomíjivost života; věčný život se stává nudou, stereotypem …

Další odpovědi
quentos

Takový už je přírodní zákon – vše živé musí jednou umřít. Existují však názory, že smrt vlastně buď neexistuje vůbec (jde jen o „přeměnu hmoty“) nebo jde jen o „přestupní stanici“ mezi jedním a druhým životem.
Taky umírají proto, že kdyby neumírali, už by neměli kde být (už takto se množí exponenciální řadou a uvažují o expanzi na Mars a bůhvíkam ještě). A jak už jsem zmínil v odpovědi na podobnou otázku, přečtěte si Čapkovu „Věc Makropulos“. Krásně je tam vykresleno, jak by to dopadlo, kdyby vám ona kýžená nesmrtelnost byla dána. Po několika stech letech by vám život připadal šedý, nudný…

… no vida, s annous jsme nezávisle na sobě upozornili v této souvislosti na stejnou knihu ;{)>

Psychotic

Protože člověk je složitý biochemický systém a složité systémy mají sklon při poškození přestat fungovat.

Pokud ti to udělá dobře, máš před sebou pravděpodobně delší život než kdokoli v historii. Tak se smrtí netrap. Myslím, že za sto let odteď už umřít budeš chtít.

led

Je niekoľko dôvodov
1 – prirodzené opotrebovanie organizmu, keď sa stavebné buňky už neobnovujú
2 – opotrebovanie organizmu následkom nadmerne fyzickej, alebo duševnej záťaže
3 – nadmerné opotrebovanie organizmu zo zdravotných príčin choroby, úrazu,…
4 – násilné poškodenie organizmu, nezlučiteľné so životom – dobrovoľné/ne­dobrovoľné

Základná životná pravda:
Každý život sa raz skončí.
Všetko, čo raz začne, niekedy skončí.

Nuk nuk

Jednoduše proto, že jsme smrtelní.

marci1

Narodíme se a už víme, že za spoustu, spoustu let zemřeme-jsme smrtelní. Jsi mladá a nedokážeš si to představit, ale to tak u mladých lidí bývá. Starší lidé už to více chápou a „počítají“ s tím. Copak bys chtěla být nesmrtelnou? Nesmrtelnost bývá často označována za prokletí. 🙂
Citát: „Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.“
Susan Ertz
Teď mě napadl i citát od Senecy: „Stojí za to nebát se smrti, protože pak se nemusíte bát ničeho.“ 🙂

mosoj

Protože to tak má být.

Jednou jsem četl, že příroda je k nám velmi vstřícná a těsně před opravdovou smrtí, jakoby vypne jakékoliv vnímání strachu.

Jak to dokázat nevím. Víte jak to zpívá Petr Spálený.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-lide-boji-smrti

barcinek

Protože první dva lidé, Adam a Eva, zhřešili – neposlechli Boha. Bůh jim jasně řekl, že když ho neposlechnou, zemřou. Jakmile neposlechli, Bůh je potrestal. My jsme jejich hříšnost zdědili – stárneme a umíráme, jako stárli a zemřeli oni.

To ale neznamená, že neexistuje řešení 😉 Já také nechci zemřít, ani nikdo z mého okolí, na světě je přeci krásně!
Bůh první lidi sice potrestal, ale zároveň slíbil, že přijde svět, kde lidé stárnout ani umírat nebudou ♥ Tohle všechno je zapsáno v Bibli.

WoIfy

Protože vše živé časem umírá. 😉

Každý živý organismus má schopnost regenerace, tj. obnovu poškozených, nebo odumřelých buněk. Postupem věku se tato schopnost opotřebovává, buňky se hůře obnovují, nebo na nich vznikají defekty, a daný systém (ať imunita nebo organy) postupně selhávají, nebo pracují nestandardně.
Je pak jen otázkou času, kdy selže životně důležitý proces, nebo celý organismus naráz.

Roman71

Barcinku, máš ode mne paleček :)
Peťko, je to zvláštní viď, že přes to, že lidé stárnou a umírají – tvrdí, že smrt je přirozená součást života – přes to je těžké se s ní vyrovnat. Naprosto přirozené je to, že máme v srdci touhu žít věčně. Tuto touhu máme od Stvořitele – Boha.
Ale.. Zdědili jsme po Adamovi nedokonalost, na základě které stárneme, trpíme nemocemi a umíráme. Naštěstí se tu před dvěma tisíci lety narodil Ježíš Kristus a ten svou obětní smrtí umožnil lidem získat zpět to, co ztratili – možnost žít věčně. Chceš-li o tom vědět víc, neboj se a napiš mi.

louskáček

Tato otázka může mít dvě roviny:duševní a fyzickou
Duševní („smrt“)
Pokud člověk není schopen mít nad svým životem kontrolu.Ustrne nad otázkami na které nezná odpovědi,sám vlastními silami bez pomoci nedokáže čelit okolí.Přijímá oddaně názory jiných.Prostě přestane bojovat o své místo na slunci.(viz:bez­domovci)
Nesmrtelnost duše:Většina náboženství tvrdí že duše je nesmrtelná a život je jen cesta k jejímu zdokonalování.
Fyzika:Jestliže budeme brát duši jako energii která nás drží při životě.Tak podle fyzikálních zákonů o zachování energie,se nemůže ztratit,maximálně v něco přeměnit.
Váha:Má duše nějakou váhu?Pro každého asi jinou:).Dle dostupných informací má 14g.Je to rozdíl váhy mezi živým a zesnulým člověkem.Oponenti tvrdí že je to pouze termický jev,kdy ohřáté těleso má větší váhu.(Nemám informaci,že by se někdo pokusil ohřát tělo zpět na provozní teplotu a potvrdit,nebo vyvrátit tak tuto teorii.)
Když mé děti se smutným výrazem dospěli k otázce:“Kdy umřeme?“.Napadla mě odpověď,která se po desetiletí nezměnila.“Až nás to tu přestane bavit.“Takže každé odešlo s úšklebkem,neboť vědělo že je stále co oběvovat.
Fyzická :Většinou běžným opotřebením organismu nebo jeho zatěžované části.
Genetická:Vzhledem k tomu že jsme kopiemi svých rodičů,přebíráme jejich vlastosti.Takže pokud by nás měli v 15,byli bychom zdravý a vitální,s při­bývajícím věkem se samozřejmě kopírují i nashromážděné neduhy rodičů.
Stárnutím:Jelikož jsme shlukem buněk a buňka nevydrží po celý lidský život.Musí se kopírovat.
Teoreticky pokud by se v určité fázy života kopírovaly dokonale,mohly bychom žít na věky.
Podle mého je to ale genialita evoluce,pracovat s odchylkama.Kdy­bychom se totiž kopírovaly dokonale,tak by jsme se pleskaly někde v oceánu jako prvoci.(A možná ani to né).
Život věčný:Nemyslím si že je to až taková výhra.Za svůj život posbíráme nějaké ty zkušenosti a naše kapacity nejsou neomezené.(viz:Star­ší lidé říkají za nás bylo,nebylo a těžko se učí novým věcem.Nakonec čerpají jen ze svých zkušeností)Pokud se na to podívám skze pořekadlo.“Učedník překoná mistra.“Jde o to že mistr svému nástupci předá pouze do dobré,co funguje,to špatné si nechá pro sebe.Ale tím mu zároveň předá i čas a volnou kapacitu pro další zdokonalování.
Toliko k otázce:Proč lidi umírají?
Výsledek: Bez umírání byl nebyl život tak krásný.