Proč se lidé bojí smrti?

Latinsky se smrt řekne exitus v angličtině je podobné slovo exit, které znamená východ…

Nejlepší odpověď
annas

.
Smrt je konec pozemského života.

Já se nebojím smrti, ale umírání …

Další odpovědi
BEAES

Jenže nikdo neví, kam vlastně výjde-příjde a lidé se bojí jít do neznáma. Většina lidí, co zažili klinickou smrt, tak se jí nebojí, tvrdí, že to byl krásný zážitek a působilo to na ně mile.

Děda Louda

Lidé se bojí budoucnosti, neznámého. Smrt si „osahal“ málokdo, tudíž z ní panují obavy. Svou roli může hrát i svědomí.

anonym

Jak odpověděla Annas,mnozí se nebojí ani tak smrti,jen toho jak bude smrt probíhat,kdybych umřela bezbolestně,bez utrpení byl by to jen konec

tom004

Asi proto,že je to strach z neznámého,smrt nemá řešení a je zatím konečná,bez naděje. Při nemoci,úrazu, ap. máme vždy naději na … Smrt nám ji bere.

MajaIS

Protože mnozí nevědí, co je po ní

mosoj

Jednou jsem četl, že příroda je k nám velmi vstřícná a těsně před opravdouvou smrtí jakoby vypne jakékoliv vnímání strachu.

Jak to dokázat nevím. Víte jak to zpívá Petr Spálený.

hanny 2

Nebojím se smrti,ale stáří,nemoci a nemohoucnosti.

poa.li

Lidé se bojí všeho pro co nemají vysvětlení. A proti smrti navíc bezmocní..