Rokio

Která negativní lidská vlastnost je podle vás nejhorší?

Nejlepší odpověď
Kepler

V podstatě jsou to všechny vlastnosti, které člověka odlišují od zvířat, i ty zdánlivě „dobré lidské“. Do všeho musí rýpat, všechno předělávat, narušovat přirozený běh věcí. Jakožto astronom jsem zachytil korespondenci Marsu se Zemí – ta si stěžovala že má člověka a Mars ji utěšoval: neboj se, to tě přejde!

Další odpovědi
Nuk nuk

lhostejnost a cynismus

loruen

Ochota zabít druhého člověka,týrání lidí a zvířat .

deny55

Zrada a faleš.

jsem

Asi odpovím trochu obloukem – myslím že špatné vlastnosti nejsou nic proti špatným činům. Člověk může být egoistický, ale být si toho vědom a pracovat na tom – to ho potom budu respektovat o hodně víc. Stejně tak nebudu zavrhovat “hloupého“ člověka, není hloupý schválně, žejo. Pokud ale udělá něco hnusnýho a bude si toho vědom, budu ho soudit.

Z toho by se dalo vydedukovat, že nejhorší vlastnost je lhostejnost k vlastní negativitě. Když děláte hnusné věci, víte že jsou hnusné a přesto pokračujete.

ivzez

Bezohlednost, necitelnost, faleš a neupřímnost.

V mladším věku bych souhlasila s odpovědí Fgh.
Dnes si nejsem jista, jestli lze hloupost zařadit mezi vlastnosti.

_______

Doplňuji po zrušení profilu Fgh → jde o odpověď
Anonyma, který za nejhorší považuje hloupost.

Lucyfer

Za mě je to především lhaní (jinými slovy i faleš a neupřímnost). Dále egoismus a materialismus, ignorance duchovního rozvíjení a postrádání empatie, závist, nekonečná zvědavost. Ono toho bude víc…

jaroslav3512

závist

zjentek

Asi zodpovědnost, ale zatím je celej systém nastavenej tak, že tomu málokdo věří. Systém je demoverze, na moje slova dojde!

marci1

Egoismus. ☹

lota

Bezohlednost, arogance, vulgárnost

Šidlo

závisí od situácie

možno agresívna asociálnosť…človek je tvor spoločenský a pre prežitie musíme spolupracovať…

synapse

ješitnost. Ta může dle mě za všechny konflikty, co se kdy staly a ještě stanou ☹ Méně fatální, ale stejně nepříjemná je omezenost (aneb: co neznám, to neexistuje)

lenkasvob

Závist ne. Tu považuji za nejlepší lidskou vlastnost. Já se chodím schválně dívat na bohaté lidi a pociťuji přitom lechtání pod žaludkem. Nabíjí mě to energií.

Ale jsou lidi neschopní, rovnostářští, zkrátka ovce, které se nechtějí odlišovat a takové lidi závist ubíjí. Oni nechtějí dosáhnout víc, ani to neumějí, jen chtějí ostatní vracet zpátky do stáda. Na ně i na jejich okolí má závist vyloženě destruktivní účinky.

Když chcete takovému človíčkovi způsobit opravdová muka, chlubte se před ním vším, co se vám podařilo. Už malé děti se před vrstevníky chlubí, aby je zdeptali.

Za mě je negativní vlastnost – neschopnost potlačit v sobě nutkání chlubit se.

markus 22

Závist, ta vytváří množství dalších negativních myšlenek a emocí které vedou mysl postiženého člověka do pekla

anonym

Hloupost.

Jose1f

Nejhorší negativní lidskou vlastností je žárlivost, protože dokáže zabít štěstí dvou lidí.

Leny nka

nejhorší je závist a neochota…

pucipuci

Bezcitnost,ego­ismus,chronic­ká pomlouvačnost (neví co by, tak si něco vymyslí)…a vlastně by mi nestačilo ani deset řádků…

SADLIK

Nejhorší jsou lidé bez páteře, neupřímní, kteří jsou všeho schopni , pro svoji kariéru, pro svoje lepší postavení nad tím druhým.

Lamalam

Závist.

monikabart

Nejhorší vlastností člověka je bezcitnost, nebo-li nelidské zacházení s druhou bytosti.

Hranato

Mentální lenost projevující se neustálým škatulkováním. Takže například rozdělováním lidských vlastností na negativní a pozitivní a následným rozdělováním na nejhorší a ostatní.

Spartaboy

Myslím že nejhorší je když někdo kvůli penězům a válení se u moře ubližuje lidem. Třeba lékaři.

Ahmed Ahmed

Pomstychtivost, fales ,zákeřnost, závist,neuprimnost a neprimost, manipulativni či manipulační sklony anebo přímo reakce , i ten vlk když na hlad a chce tě sežrat tak se od prvního okamžiku dívá do tvých oči nebezpečně a mlsne tak máš ještě malou nadeji že bys dokázal i utéct. Kdežto člověk? Ten který ti říka jak jsi skvělý jak tě má rad a jak mu na tobě záleží… a pak se doslechnes že tento člověk tě za tvými zády neskutečnym způsobem pomlouva ale stále se tváří stejně a falešnou roli si jede neustále. Nenávidím sebestredne Mr.ky protože takoví jsou nejnebezpečněj­ší,nejhorší a nikdy nevíš kdy máš už kudlu v zádech..s jedním takovým žijí bohužel už cca 18 let . Zde už divadlo skončilo definitivně. Pouze však jen tady. Jinak mu toho dost ti ostatní hlupáci i doteď pořád dost žerou . Nepřítelem se stává pro něj v tu sekundu ten kdo.tu jeho masku odhalí . My už máme pestrý scénář snad za sebou. Teď už mě jen zajíma jak to bude dále ale určitě vím že jej už nechci.