exit47

Proč LED pásek bliká?

Dal jsem 5m LED pásek 5630 12V 60 LED/m pod horní skříňky kuchyňské linky. Zhruba v půlce je propoj dvojlinkou kolem digestoře. Zkoušel jsem 12V zdroje 32W a 72W. Zkoušel jsem přepájet propoj, ale stále jedna část LED pásku mírně bliká. Ze začátku chvilku svítí normálně a pak začne blikat, nebo klesne jas. Zdroj je připojen na jednom konci. U rodičů jsem dával LED pásek stejné délky a je připojený na zdroj zhruba uprostřed těch 5m a funguje bez problémů. Tady když jsem to zkusil napojit uprostřed, tak bliká pravá půlka pásku, když byl pásek v kuse, tak svítil normálně. Rozděloval jsem ho v místech k tomu určených. Netušíte kde by mohl být zádrhel.
--

proč LED pásek bliká

Odpovědi
Edison

Hele… já bych to možná viděl na problém ve zdroji. LED má tu nevýhodu, že je na nich vidět nekvalitní filtrace zdroje.

exit47

Zkoušel jsem celkem 3 zdroje. Původní k pásku dodávaný a pak dva jiné. Přijde mi divné, že když byl pásek v kuse tak to nedělalo. Zkoušel jsem to ho ještě než jsem ho rozdělil. Myslel jsem že by to mohlo být studeným spojem na propoji, tak jsem všechno odcvakal a znovu přepájel. Taky jsem zkoušel i jinou dvojlinku.
Když připojím zdroj na jednom, nebo druhém konci, tak vždy bliká opačná polovina pásku, jen když to připojím uprostřed na propoji, tak bliká vždy pravá polovina pásku.
Už jsem si říkal, že zkusím i pásek vyměnit, ale přijde mi škoda peněz, když vím že po zapojení na zdroj každá polovina pásku svítí normálně.