Proč jsou mobily dražší než tablety?

Jak to ,že mobil se srovnatelným výkonem tabletu je pomalu 2-5x dražší než tablet? Například můj tablet Nextbook Premium 7SE (2500Kč) má v AnTuTu benchmarku celkově ~11250 bodů ,čímž poráží Samsung Galaxy S2 pomalu o 3K-4,5K bodů a přitom je skoro 4x levnější než zmíněný SGS2. Když jsem se díval po nejlevnějším mobilu ,který by se dokázal vyrovnat mému tabletu byl HTC One S (6500 Kč) ,nebo ZTE Grand X In (5600Kč) ,jenže oba dva jsou více než 2x dražší než můj tablet. Pravda ,sice oba dva mají oproti mému tabletu ještě GPS ,8 Mpx fotoaparát ,vyšší rozlišení displeje a 3G ,ale na výrobu tabletu zas potřebují skoro 2x více materiálu ,čímž by se ta výrobní cena mohla dorovnat. To do těch mobilů ještě cpou diamanty ,nebo co?

Odpovědi:

Zlatý

Poněvadž solidní mobil nahradí kdejaký tablet, ale málokterý tablet umí i telefonovat, o gps a věcech dalších nemluvě ;-)
Tablet má v podstatě jednostranné použití na rozdíl ne solidního mobilu.
Doplňuji:
Edit: ..na rozdíl od solidního..

Zlatý

Tak trochu si odpovídáte sám v té otázce. Mobil dělá drahým to, že se z něj dovoláte, napíšete z něj SMS a MMS, taky se platí za lepší výdrž baterie apod.
GPS modul taky není nejlacinější záležitost.

A vyrobit levný plast není problém. Když se podívám na levné tablety, jak ty plasty, to je opravdu bída, stejně tomu je tak u řady levných telefonů, zejména těch s Androidem.

Bronzový

No nejdražší je displej, GSM a GPS také nestojí málo. Pak také v mobilu je méně prostoru, tak se to tam cpe vše složitěji. Naproti tomu procesor je velmi levný, ty nejvýkonnější kupují výrobci zařízení asi za 20 dolarů.

Zlatý

No to mně neříkej, já mám mobil za 1800 Kč.

Pokročilý

Tu takmer nejde o material :D 100g plastou, 30 gramov kremika a 50 g skla a 30 gramov lahkych kovov nebude stat nikdy napriklad 15tisic korun. ide o zlozitost vyroby suciastok ktore si spominal....lepsi displej si vyzaduje uplne nove vyrobne postupt, novy vyrobnu linku atd ..ktora sa samozrjeme musi zaplatit...no istu cast ceny tovri prave aj marketing a draha znacka...oblubeny samsung z dobrym nenom si moze dovolit cenu aj mierne nadhodit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.