Peter12

Proč bude iPhone 8 tak drahý?

Ahoj, zajímalo by mě co je na nových iPhonech tak drahé. Když je výrobní cena 5000 Kč. Marketing, kouzlo značky? Cena iPhonu 8 by dle této novinky ( https://freebit­.cz/iphone-8-meni-design-i-technologie-jaka-bude-jeho-cena/ ) měla být přes 30 000 Kč. Co si o tom myslíte?

Odpovědi
sesednizkola

Co sem záhad výrobní cenu? Ty chodíš snad do práce zadarmo?

Nikdo nemůže říct, jestli je to předražené nebo ne, když to ještě nikdo v ruce neměl a ještě pár měsíců mít nebude. Otázka je zcela nesmyslná.

Jinak co se týče iPhone, hodně lidí na něj nadává, protože si ho nemůže dovolit a přece nebude ta „ovce“. Málokdo ale pokud si jednou iPhone zakoupí chce něco jiného, je to věc co funguje výjimečně dobře.

Proč když na to mám si neudělat radost krásnou věci za 30 000. V dnešní době chytrých telefonů již dokáží pro nenáročného uživatele nahradit počítač a proto na něm tráví lide více času.

Hodně lidí nadává na klávesnici. Umím psát docela rychle na PC i na iPhonu a musím říct, že na iPhone se píše přímo dokonale. Už dávno neplatí, že se na mobilu nedá nic dělat a ještě se špatně píše.

Zkus třeba starší iPhone 6. Dá se sehnat ať poměrně levne na poměry Apple a je to skvělý stroj.

Arne1

Cena je tvořena nabídkou a poptávkou. Když se najde spousta lidí co za něj ty peníze dají, tak proč by měl být levnější ?

still

Mírou poptávky po čerstvě uvedeném předraženém modelu si firmy mimojiné ověřují, jestli je jejich marketingová strategie účinná.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TrXBEuG7I3A#t=0m1­4s