Mám koupit dceři iPhone?

Dceři je 13 let, má našetřené peníze na iPhone 5S a chce si ho zaplatit, ale já jí to nechci dovolit, protože ve škole, do které ona chodí má iPhone jen jedna holčina a ředitel. Mám jí to dovolit? A dovolili by jste to svému dítěti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Já bych jí ho koupila. Když si na to i našetřila.. iPhone jí vydrží dlouho a je kvalitní, takže za ty peníze to stojí. :D

Stříbrný

Snažil bych se ji to rozmluvit. A přesvědčit ji ať si koupí za svoje našetřené peníze něco jiného. Ono to je těžké přesvědčit dceru, která je ve věku, kdy dostává vlastní rozum.
Aby se předváděla s pěkným mobilem ve třídě není pro ni moc dobré. Spolužačky budou závidět, a můžou s ní i přestat kamarádit. Navíc pěkný mobil láká příležitostné zloděje, kteří jsou dnes všude.

Stříbrný

To si musíte rozhodnout doma sami. Čistě v tvé situaci, kdybych se do ní dostal-jednak dceři připomenu, že dané peníze si nevydělala, pouze dostala, vysvětlit jí hodnotu těchto peněz a daleko větší možnost ztráty či poškození mobilu, oproti např. PC. Apple navíc má oproti ostatním firmám daleko větší potřebu sosat peníze z uživatelů i po koupi.
Proto bych se podíval v nějaké nižší střední třídě na mobily za 4-5 tisíc, které jsou postačující, aby jí zbyli peníze také na případnou opravu a ještě bych k tomu koupil třeba reproduktory či sluchátka.

Stříbrný

já bych jí koupil radši runbo q5 ... je to dokonce aj s vysílačkou
http://mobilni-telefony.heurek a.cz/…

Pokud se obáváš, že bude ´frajeřit´ - no, když si na něj našetřila, proč ne?
;-)
Záleží ale na ´bezpečnosti´ míst, kde se dcera pohybuje.
Např. pro typicky pražské prostředí bych takový mobil děcku nedovolil - to, že by ji kvůli němu někdo přepadl, za to nestojí...

Zlatý

Pokud si myslíš že se dcera potřebuje prezentovat tak ano. Jinak jsou to vyhozené peníze za předražený značkový výrobek.

né... je ešte malá na taký mobil a pri tom je drahý... ale to je vaša vec.

Rozhodně! :-)) Já si svůj iPhone 4 taky koupila za své našetřené korunky, jen teda nešetřím asi tolik jako vaše dcera.

já bych jí ho koupila

škoda peněž, bohatě stačí android kde je i více funkcí a her

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.