Lukyn0

Proč jsme Česká republika a ne prostě Česko?

Nejlepší odpověď
Drap

Je stanoveno zákonem.

Další odpovědi
gecco

Je to dáno zákonem (ústavním) O zániku České a Slovenské Federativní Republiky (542/1992 Sb.)…
Tehdelších poslanců se ptej…
;-D

marci1

Česká republika je úřední název.
„Dnešním oficiálním označením českého státu je Česká republika. Tento politický název se také vyskytuje v Ústavě České republiky.[1] Hned po osamostatnění státu v roce 1993 se však objevovaly snahy o zavedení kratšího obecného (zeměpisného) jednoslovného názvu. Jako tento jednoslovný název se dnes používá slovo Česko, nezanedbatelná část veřejnosti však k tomuto označení zaujímá (z různých důvodů) nepříznivý postoj a nepoužívá je (místo něho zpravidla používají politický název i v nepolitických kontextech).“ 🙂
Podrobněji :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spor_o_u%­C5%BEit%C3%AD_slo­va_%C4%8Cesko

anonym

Oficiálně a všeobecně jsme oboje.