Avatar uživatele
Jájá...

Proč jsme my, Češi, tak málo hrdí na svou zemi?

Na přehlídce národů na LOH měli naši sportovci holínky a deštníky. Evidentně to byla recese a vtípek. Tak proč se ze všech koutů vynořili Češi, kteří je schazují? Proč se zase všude píše ve stylu „No jo, čecháčci“, „trapas!“ atd.? Neměli bychom být trochu více patriotičtí? Jak má naše země vypadat když se za ní stydíme a schazujeme ji, kde jen můžeme? Proč jsme my, Češi, tak málo hrdína svou zemi?

Doplňuji:
„Celkem třikrát během své cesty po stadiónu čeští olympionici společně otevřeli deštníky, za což je diváci odměnili bouřlivým aplausem.“ ← Tak to asi až tak velký trapas nebyl. ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? dudu, mosoj, aramah, hanny 2, tom004, Lucijej, Evženie, anonym před 4261 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Hrdí? A málo?
Já zažila trochu opačný pocit, když jsem po sametové revoluci přijela poprvé do Rakouska. Nápisy v češtině „Češi, nekraďte!“ byly dost výmluvné. Když jsem si chtěla koupit značkovou kávu, tak mi pokladní asi pětkrát vysvětloval, že je to příliš drahé a že to kafe, co kupují Češi, je kilovka za pár šilinků. Když jsem se naštvala a řekla mu, že kilovou kávu nechci, svěsil hlavu a „to drahé kafe“ mi namarkoval.
Spíš jsem se za to, že jsem Češka styděla.
Trochu světa jsem měla možnost poznat a pokaždé jsem se domů vracela ráda. Když jsem letěla z Prahy do Ostravy a viděla pod sebou naši českou zemi, byla jsem hrdá na to, že jsem Češka a že tu je tolik hezky.
Na svou zemi hrdá jsem, ne její obyvatele už podstatně méně.
Příliš rychle se tu soudí, odsuzuje, posuzuje. Každý si myslí, že všechno ví, všemu rozumí a že doslova „spolkl rozum světa“. Je to přízemní a hloupé. Pokud už chci na něco vyslovit svůj názor, měla bych o té věci něco vědět. Takhle od pasu střílí své „rozumy“ lidé bez rozhledu, přehledu a většinou i bez valného vzdělání. (Většinou „pavlačové drbny“ na úrovni hokyní z trhu, a to mám pocit, že ty bych tím urazila.) Něco to také vypovídá o morálce. A ta, přiznejme si to, je u každého jiná a za poslední léta výrazně upadá.
Možná k tomu pocitu „národnostního mindráku“ přispívá i současné politické dění. Jak má být člověk hrdý, že patří k národu, kde čelní představitelé státu jsou jedna aféra na druhou? Hrdost národa se musí také něčím pěstovat a vycházet jenom z naší ne vždy zářivé minulosti, to asi pro současného člověka bude motivace nedostatečná.
Doplňuji:
Slavnostní ceremoniál zahájení OH je svým způsobem show. Tak proč má někdo problém to tak brát? Nevypovídá to něco o naší české malosti?

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Mně se to líbilo a moc. Mělo to nápad, šmrnc a bylo to vtipné. Češi se nemáli být originální a vystoupit z davu.
Někteří lidé pro to holt nemají pochopení.
Doplňuji:
http://oh.idnes­.cz/svet-si-vsiml-ceskych-holinek-na-olympiade-fj7-/oh-dalsi-zpravy.aspx?c=A120728­_103937_oh-dalsi-zpravy_elv

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Stručná odpověď je od Lucijej.
Ovšem příčiny jsou daleko hlubší, včetně 3 staletí temna, 40 let totality, perzekuce každého, kdo si otevře hubu či příliš trčí z davu atd.
Tisíce let žijeme ve strategickém prostoru střední Evropy, jenž se vždy snažili ovládat mocnější sousedi.
Např. v USA školákům už odmala vtloukají do hlavy až hypertrofické sebevědomí, neomylnost amerického života, jednostranné právo nejsilnější světové velmoci apod.
viz další k tématice v odkazu:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cesi-v-holinkach

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Nechci hodnotit otázku národní hrdosti,ale naprosto souhlasím s tím,co napsala >Lucijej<. Oblečení mělo vtip,nápad,a je zajímavé,že tuto „nadsázku“ pochopila téměř většina diváků,jenom my,kteří si umíme dělat legraci ze všeho a ze všech,jsme z toho tak trochu „na větvi“. Anglie/Londýn,sychra­vo,mlha a déšť – gumovky,pláštěnka a deštník,bezva nápad.
Co se týká těch nápisů o krádežích,stačí prodavače upozornit na to,že stejně tak kradou jejich občané u nás. Věřte nebo ne,po takovémto upozornění jsme se večer kolem toho obchodu vraceli a nápis z výlohy zmizel. Někdy se místo toho,aby se člověk styděl vyplatí, nebát se a nedat se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikkol

Myslím, že to není tím, že bysme byli málo hrdí na svou zem. Jde o to, že to oblečení ve kterém naši sportovci nastupovali je fakt děsný. A to ty holinky mi vadily asi nejmíň. Ale jsou i země které jsou na tom ještě hůř. Třeba slováci. Já fakt nechápu, proč se na sportovním utkání museli všichni takhle vymaškařit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

To co napsala očko,mě mluví z duše.Hrdá můžu být jak chci,ale v momentě,kdy přejedu hranice,mne ta hrdost rychle přejde.Ty nápisy tam jsou pořád a když přijdete do obchodu,tak vás začne personál sledovat,jestli nekradete!Když přiletí Čech do hotelu k moři,tak v mnoha případech se stává,že nedostane služby,které si zaplatil,počínaje přidělením pokoje,A pokud mluvíte jen česky,tak se na vás dívají „přes prsty“ a s pobaveným úsměvem.A tak bych mohla pokračovat........
Je to ponižující a nedůstojné.
Doplňuji:
A ještě jsem dokonce slyšela,že když jedete přes německou cestovku,tak pro německou klientelu jsou lepší služby než pro českou a to mají možná i levnější,takže jaká hrdost?

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jwood

Jsem moravák. Na to,že v občance mám napsané národnost česká hrdý nejsem. Na co být hrdý v české zemi? Na vše rozkradené,proto se jezdí krást za hranice a proto ty nápisy,na zkorumpovaný státní aparát,soudy A zloděje? Hm.
Naši sportovci na LOH při přehlídce byly skvělý. Mělo to nápad,šmrnc a funkčnost. Palec nahoru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek