Pilot486

Má život v ČR nějaké výhody?

marně přemýšlím jestli v dnešní době jsou nějaké kladné důvodu proč i nadále žít v této republice… pokud existují sem s nimi, dík
Doplňuji:
nadhazování Afriky jsem čekal, ale to je věc jiná. Zajímá mě jako rozeného čecha, jestli je v současné době v této republice nějaká výhoda mezi hromadou nevýhod, nebo pokud je možnost tak zdrhnout. Jinak děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano. Jsem tady doma !!! Bylo mně tu dobře za minulého režimu, je mně tady dobře i nyní. Nemluvím o hmotných statcích na které všichni myslí.
Doplňuji:
Politici stojí za houby, ale oni vzešli z občanů této republiky. Takže to nebude jenom o politicích !! Cosi shnilého je i v podhradí.

Další odpovědi
ten který je

Když tak přemýšlím nad touto otázkou,tak i přes veškeré zmatky a nesnáze co zde jsou,jsem nakonec rád že žiji zde a ne někde v nějaké zemi,kde se řežou hlavy,nebo se ukamenovávají ženy.Doufám že se toho nikdy nedožiji!

M.

Jediné, co mě napadá, tak že se dorozumíš bez toho, abys namáhal mozek s cizím jazykem. :D + Rodina a známí.
Jinak osobně na tuhle republiku hrdá nejsem vůbec.

anonym

Má.
Máme právo volby a svobodu projevu. Demokracii, která je u nás na vysoké úrovni. Že s ní neumíme hospodařit, to asi vinou ČR nebude. Také si můžeme dovolit kritizovat cokoliv nás napadne a pokud se nejedná o hanobení státu nebo rasy, tak nám to většinou i beztrestně projde.
Člověk má většinou potřebu mít nějaké zázemí, místo, kde se cítí být „doma“. Nebudu Ti vyvracet, že domov si můžeš vytvořit i kdekoliv jinde ve světě. Tak proč se ale tolika lidem, kteří žili v zahraničí dlouhá léta a dařilo se jim relativně dobře, stýskalo po domově (rozuměj po vlasti, tedy po té naší tolik kritizované republice). Proč se vraceli, nebo měli snahu vrátit?

Nemáme dobré politiky, nemáme vládu, na niž by se dalo spolehnout, že bude jednat v zájmu svých voličů. Nebo ještě přesněji nejsme řádně a včas informováni o různých krocích, které naši politici dělají, aby svůj mandát využili co nejefektivněji. Průšvihy a porušování zákona nám sdělovací prostředky servírují v neustávajícím sledu, protože za takovéto zprávy mají určitě vyšší honoráře, než za oznámení skutečností, kdy se něco povedlo. A ono se určitě také něco podařilo. To se jenom u nás na to dobré hodně rychle zapomíná.
Zvykli jsme si „brblat“, kritizovat a nad vším lamentovat. Abychom s do očí bijícími nešvary měli snahu udělat pořádek, to nám nevoní. Kecat a stěžovat si, to nám jde na jedničku. Snažit se o nápravu? Tak v tom případě víme všichni moc rychle, že od toho jsou tu jiní.
A já si myslím, že jako občané tohoto státu máme obrovskou výhodu v tom, že nám za to švejkování nikdo nerozbije hubu.
Je tu toho spousta na práci, tak budeme jenom tlachat a kritizovat, nebo taky něco dělat?

anonym

Tak například je Česká republika hezká země, dobře se mi v ní žije a jsem tady ráda.

briketka10

pro mě, že tu mám sestru, synovce a příbuzné, které mám ráda, jinak bych tu dávno nežila..
výhody si tady užívají nepřízpůsobiví, ale to taky jen někteří..

pusinka50

Život v téhle podivné republice přestal mít výhody 17. listopadu r. 1989. Jinak, výhody jistě, nesporné, ale jen pro horních + 100.000, tolik je totiž u nás milionářů.
My, normální lidi, živořící na hranici životního minima, nemůžeme stejně na zahraniční dovolenou, na kterou jsme za totáče potřebovali vízum, stejně nemůžeme kupovat banány, nedostatkové zboží za totáče, protože na ně jednoduše nemáme peníze, práce není zatímco za totáče byla práce povinná a celou republiku to kupodivu uživilo bez koruny státního dluhu, mzdy jdou dolů a tak bych mohla pokračovat. Jsem touto republikou a její politikou totálně znechucena jako miliony dalších lidí a kdyby mi bylo o 30 let míň, odjela bych to zkusit kamkoliv jinam, protože naši politici dokázali, že všude už se žije líp, než tady.

Sůwa

Já jsem se tu narodila, tak tu i umřu a hřbitovy tu máme pěkný. Ale fakticky, já si na nic nestěžuju 🙂.

manon

Je tady relativně slušné klima a poměrně dost zeleně. Krásná krajina a ohromné kulturní dědictví. A pár kamarádů, co se s nimi dá podniknout cokoliv.
Myslíte si, že jinde nemají podrazácké politiky, hnusné šéfy, nedostatek práce a že se tam lidi pořád usmívají?
Jak jen to ta moje babička říkala? „Všude je chleba o dvou kůrkách“.

huxa

pusinko-asi nějaká komunistka, která byla ve straně, nebo která o tom neví ani prd, co? teď snaživý člověk, který nemá seno v hlavě dokáže vydělat na banány a občas se mu poštěstí na dovolená… za komančů bejvávali takové věci jen pro komunistické pusinky
martis.cz-myslíš si, že jinde to je jiné? v tomto případě to neplatí…

ano, česko má výborné piva, pěkné holky, náš rodný jazyk a byť ji někdo nechce, i demokracii, co víc si přát? Doufám, že většina z vás je natolik rozumných, že nepodléhají kecům o tom, jak je tráva u sousedů zelenější…

anonym

dlouze předlouze jsem přemýšlela,ale přišla,češi jsou nejšikovnější v přemýstování cizích věcí do vlastních kapsiček a co nezvládnou lidičky na to máme parlament,důchodu se nedožijeme,ale za to budeme papat samé dobroty jako třeba technickou sůl ve zmrzlince no mnam,ale jo jsou i výhody,ale ještě jsem na ně nepřišla

anonym

Jediný pozitiva jsou čeština, pivo a hezká příroda.
Doplňuji:
Naši politici to prostě neumí, kdyby ano, nemáme žádný dluh, bydlení by bylo cenově dostupné i pro mladé rodiny, lépe by se šetřilo i bez úvěrů, hypoték a podobných zhovadilostí, do kterých vás ze všech stran tahají.

michael69

Zkuste žít chvilku třeba v nějaké Africké zemi (vyberte si kterou chcete) a hned se Vám ty kladné důvody objeví.
Doplňuji:
Pro tazatele: Nevím co hledáte? Tak to napíši jinak. Patrně jste nezažil zřízení,které tady bylo před rokem 89.Já ano. Dnes je to nesrovnatelně větší pokrokí i když se to nezdá.Přestože se odstěhujete do lepšího místa musíte se vždy vyrovnat s novým prostředím a často i s naprosto odlišným klimatem krajiny.Jelikož jsem dost nacestoval,tak Vám mohu říci,že byste se určitě divil co by Vám třeba chybělo v jižních teplých zemích,nebo naopak v chladnějších, než ve které jste se narodil.Zvykat si na zTo jen ty nevýhody, krom ekonomicky politických,které máte patrně na mysli.

venkovan

Ano.
Je tu hodně srandy. Naposledy když ministr financí prohlásil (bylo to v televizním zpravodajství), „že si ministra Drápka váží, protože měl odvahu odstoupit, což se nedá říci o jiných“ (volně napsáno).
No kde jinde by se tak člověk nezasmál

anonym

Já mám jednu výhodu, perfektně se tady dorozumím, což jinde by pro neznalost jazyků jaksi nešlo :)

anonym

Díky bezohledným a nespravedlivým politikům mě donucuje se přestěhovat do zahraničí. Ještě stále nevím kam. Ale plánuji vyrazit po promoci na vysoké škole. Už mám dost nespravedlivosti a oblbováním lidí. Kvůli jednomu zákonu mě dost omezili při hledání pracovního uplatnění. A nejhorší je, že se nám vysmívají. Už mě nebaví na pracovních agenturách slýchat, že podle zákona nemůžou tomu přijímat na zaměstnání.