Complex

Proč ještě není očkování proti borelióze?

Nejlepší odpověď
annas

snad v dohledné době už k tomu dojde.

„Proti borelióze chceme lidi očkovat za šest let, říká vědec“

Provádí se testování. Přečtěte si článek, dovíte se víc.

Určitě není snad léčit boreliozu, protože "borrelia je spirálovitě stočená a patří do stejné skupiny bakterií jako například původci syfilidy. Její rozmnožovací cyklus trvá od dvanácti do osmnácti hodin a každý kmen vyvolává trochu jiné příznaky a je jinak odolný proti léčbě, proto jsou projevy nemoci často nejednoznačné a diagnostikování je obtížné. Během čtyřiadvaceti hodin se bakterie rozšíří do krevního oběhu a rozvíjí se první stádium nemoci.

Problém je v tom, že příznaky jsou natolik nenápadné a nespecifické, že si je zdaleka ne každý dá do souvislosti s přisátým klíštětem, a navíc ne každý kmen Borrelií reaguje na léčbu stejně."

Zdroj: https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/lymska-borelioza.A140604_124­706_xman-styl_fro

Další odpovědi
Dochy

Protože jsi ho ještě nevymyslel. Přestaň plkat na odpovědích a mazej vyvíjet…

mosoj

Očkovací látka byly vyvinuta v devadesátých letech 20. stol. v USA. Nicméně se projevilo hodně vedlejších účinků a tak byla stažena z prodeje. Navíc účinkovala jenom proti typu boreliózy šířené v USA a okolí. Takže se čeká až se nějaká použitelná účinná látka vyvine. Onemocnění boreliózou je sice nepříjemné, ale není fatální a dá se léčit ATB. Což je levnější.

annas

Borelióza se v první fázi vyléčí jen zdánlivě, pokud se nezjistí, že je to ona. . Borelie se tedy zapouzdří a v těle odpočívá. Začne se projeovat třeb a až po mnoha letech. Dnes je to méně pravděpodobné, dělají se testy. Záleží na lékaři.

Znám několik takových případů, dokonce v rodině. Dotyční se zdánlivě uzdravili, ale po deseti či více letech se u nich objevily potíže.

Jak zjistili lékaři, borelie znova začala reagovat. Tato nemoc má tři stádia, záleží na tom, zda se v první fázi zjistilo, zda je o boreliózu.

https://www.klis­tova-encefalitida.cz/no­vinky/lymeska-borelioza-ma-tri-stadia-znate-nejcastejsi-priznaky-769