Prosím pomožte

Před dvěma dny se mi na vysočině zapilo bílé klíště do šourku. Mám tam to v okruhu 0.5 cm červené. Bojím se nakažení. Nevíte co je zač to bílé klíště a mám zajít k lékaři nebo počkat? Děkuji
Doplňuji:
nejsu očkovaný a to klíště bylo malé

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Michale K,Ty jsi ještě nes.... do trávy?! :-D

Další odpovědi:

Zlatý

U doktora nebudeš nyní nic platný. Vydesinfikuj to a čekej. Pokud budeš mít teploty padej k doktorovi. Sleduj místo přisátí, pokud se ti udělá do 14 dnů červený flek s proběleným středem taktéž navštiv lékaře. Pokud nejsi očkovaný proti klíšťové encefalitidě jsi hazardér. Pokud se ti neudělá červený flek s proběleným středem a do 14 dnů dostaneš teploty padej také k lékaři.
V zápětí po přisátí ani doktor nic nepozná !!!

Zlatý

Sice nechápu, jak se Vám tam dostalo, ale vyžebral bych si 30 korun a šel HNED k doktorovi.

Zlatý

To klíště sis vyndal,doufám?Za návštěvu doktora nic nedáš,takže neváhej a běž.

Bronzový

Bílé klíště je samička-viz. http://cs.wikipedia.org/…
Tady na obrázku je na ni normální klíště-čili samec a z té velikosti se mi udělalo šoufl. Honem k lékaři, snad jsi očkovaný.

Pokročilý

Hlavně klid. Ale příležitostně se nechat očkovat proti klíšťové encefalitidě (což se nedělá po cca 14-21 dnech po expozici s klíštětem). Lymeská borelióza může (ale nemusí!) mít projev v červených putujících flecích - a je-li již citovaná erytema (tedy lidově flek) na světě, je už stejně pozdě, neboť borélie jsou jsou již pomnožené. Pozor! Borelie nemusí být zjistitelné, a často ani nejsou, z krevního rozboru. Ecefalitida by byla o zvracení, vysokých horečkách, atd... ale to se dá najít na wiki, nebo tel. dotazem na Zdravotní ústav (tam Vám sdělí i čas, za jak dlouho budete moci být očkován), či u praktika.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.