mosoj

Již jste o to někdo žádal ?

Včera mi manželka vytáhla ze zad klíště. Zřejmě od kocoura nebo z borůvek. Vzhledem ke zkušnostem s naším zdravotnictvím a mému zdravotnímu stavu ho zítra pošlu na vyšetření infekčnosti na boreliózu a ehrlichiózu. Na encefaliditu jsem očkovaný. Vyšetření stojí 580 Kč za jednu nemoc. Máte s tím někdo zkušenosti.
Doplňuji:
Zde je odkaz :
http://www.kliste-prevence.cz/bylo-vase-kliste-infikovane/vy­setreni-infekcnosti-klistete/

Nejlepší odpověď
rynek878

Jsem rád,že jsem o toto vyšetření žádat nemusel,ale po nahlédnutí do vašeho odkazu,tak to jsou teda pálky za vyšetření.

Další odpovědi
aramah

Sice zaplatíte ale to se vyplatí,protože léčba může začít okamžitě. A nedojde k většímu poškození zdraví.

Miroslavst

Takže já zašlu klíště na vyšetření a tam zjistí, že buď ano nebo ne. nic víc. Pokud je nakažené, půjdu k lékaři. Ten vyšetří mě a domnívám se, že zdarma. Vyšetření z krve nebo tak nějak.
Proč tedy nejít rovnou k lékaři?
Jinak bych na to kašlal, platím si zdr. pojištění a ještě budu platit za to, jestli jsem či nejsem nemocný? Tak to ne.
Takže odpověď na dotaz je. nežádal a ani žádat nebudu.
Doplňuji:
Doplňuji odpověď ke sdělení v diskuzi:
To je zase provokace, že?
Já nic nemažu, ale to je jedno. Věřte nebo ne.
Líbí, nelíbí?
Řeknu vám to asi takto a toi se zase nebude líbit vám, ale to je vaše věc.
Absolutně je mi jedno, jestli to klíště je či není nakažené, jednou si platím pojištění a tím to hasne. Nebudu, znovu opakuji, nebudu si platit navíc ani korunu!
Je to už nějakou dobu, co jsem chodil na nějaké injekce. Doktor předepsal a já šel do lékárny. Nic jsem neplatil až na jednu složku, to jsem měl doplácet. Ptal jsem se, jestli to funguje i bez té složky. Řekli, že ano, pomaleji ale ano. Tak si ji strčte do…, prostě platit nic nebudu.
A hle, najednou když jsem přinesl ty dvě složky k lékaři, aby mi dal injekci, tak mi injekci dal a nic neříkal. K čemu tedy jsem měl mít tu třetí složku? Že by podpora zdravotnictví?
Ani ho…, to říkám úplně normálně ze své svobodné vůle.
Myslete si co chcete, ale já svůj názor nezměním. Umřít mě nenechjí, ale platit nic nebudu.

led

je to zaujímavý súkromný podnik. Keď toho kliešťa pošle na vyšetrenie lekár, už je to hradené zdravotnou poisťovňou? V takom prípade je lepšie ísť rovno k lekárovi.

pekynka

Pokud půjdete na vyšetření k praktickému lékaři zaplatíte za návštěvu 30,– kč. Nabere vám krev na protilátky proti borelioze, ale ty jsou v krvi zjistitelné až po třech týdnech od kousnutí klíštětem. Zatím si kontrolujte místo kousnutí sám, pokud vás klíště nakazilo objeví se velké kruhy -jako kola na vodě a střed je normální jako okolní kůže.Pak je třeba nasadit antibiotika hned naslepo na nic nečekat.klíšťová encephalitida se projevuje bolestí hlavy, strnutím šíje, pohyb hlavou dopředu – brada k prsům velmi vázne,bolí klouby , celé tělo jako při chřipce. To by se vás týkat nemělo, když jste očkován.

mosoj

pekynka : Za zdraví já peněz nelituji.
Ten červený flek po kousnutí se neobjeví pokud se klíště trefí přímo do lymfatického oběhu a přesto jste nakažena. Tvorba protilátek není specifická a může to být reakce na jakoukoliv jinou infekci.
Navíc je zde ve hře ještě ta ehrlichióza, která napadá imunitní systém přes bíle krvnky. Protože nemám imunitu v pořádku nechci nic zanedbat a nehodlám se s lékaři dohadovat jestli mi mají odběr udělat nebo ne.

mosoj

Miroslav " Je vidět že nevíte o čem mluvíte a není to poprvé.
Vědět jestli klíště bylo infikované nebo ne. To je málo. Nicméně každý svého štěstí strůjce. Hrdinu dělá jenom ten kdo ještě nic neprodělal. Já jsem již jednu neléčenou boreliozu prodělal v době kdy naši doktoři vůbec nevěděli o co kráčí.

Pokud se Vám neudělá červený flek nikdo Vás léčit nebude a kontrola imunokomplexů má smysl až tak za 4 – 5 týdnů. Do té doby s Vámi nikdo dělat nic nebude. Navíc kontrola imunoglobulínů není selektivní a může to být reakce na cokoliv jiného.

Myslím si budeme platit mnohem více.

mosoj

Můžete to smazat určitě se Vám to líbit nebude.

Miroslavst

To je zase provokace, že?
Já nic nemažu, ale to je jedno. Věřte nebo ne.
Líbí, nelíbí?
Řeknu vám to asi takto a toi se zase nebude líbit vám, ale to je vaše věc.
Absolutně je mi jedno, jestli to klíště je či není nakažené, jednou si platím pojištění a tím to hasne. Nebudu, znovu opakuji, nebudu si platit navíc ani korunu!
Je to už nějakou dobu, co jsem chodil na nějaké injekce. Doktor předepsal a já šel do lékárny. Nic jsem neplatil až na jednu složku, to jsem měl doplácet. Ptal jsem se, jestli to funguje i bez té složky. Řekli, že ano, pomaleji ale ano. Tak si ji strčte do…, prostě platit nic nebudu.
A hle, najednou když jsem přinesl ty dvě složky k lékaři, aby mi dal injekci, tak mi injekci dal a nic neříkal. K čemu tedy jsem měl mít tu třetí složku? Že by podpora zdravotnictví?
Ani ho…, to říkám úplně normálně ze své svobodné vůle.
Myslete si co chcete, ale já svůj názor nezměním. Umřít mě nenechjí, ale platit nic nebudu.

kropitko

Mosoji díky,to jsem ani nevěděla,zřejmě toho využiji,až budou mít děti zase nějaké klíště. Tedy jestli na to budu mít. Možná by jste mohl dodat odkaz,kde to dělají,případně adresu,nebo jakýkoliv kontakt. Díky

kropitko

O.k.