Hlada

Proč jsou Windows 10 zadarmo?

Dneska jsem dostal následující odkaz. Je to pravda nebo jde o hoax?
http://ceskoak­tualne.cz/2015/08/­analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

Nejlepší odpověď
gecco

Je to hoax…
😉
W10 jsou zadarmo, protože MS mění obchodní model – a nejprve potřebuje nalákat dostatek uživatelů.
😉

Další odpovědi
Martinuss

Něco pravdy na tom je, že tě sledujou, ale to i google, apple a facebook na cílenou reklamu. Obchodujou mezi sebou firmy s informacema uživatelů a točej se v tom ohromný peníze.

led

Obchodný ťah – prilákať užívateľov na tento systém. Po roku od uvedenia (29.7.2016) už nebude zadarmo ani pre držiteľov licencie windows 7 a novších.

lexx

v kapitalismu a něco zadarmo ? kde žiješ a kolik je Ti ?

anonym

zadarmo jistě nejsou. Microsoft prostě jen od verze XP měl velký problém přilákat uživatele na novější verze … vždyť i po vydání VISTA, 7 a 10 řada uživatelů zůstávala u XP a tvrdila že nemá důvod upgradovat. Pravděpodobně ho opravdu neměla, ale to znamená, že microsoft jim ty desítky prostě musí strčit rovnou pod nos a tak nabídl upgrade licenci dočasně zdarma. A to opravdu jen dočasně … s každým novým počítačem platíte za licenci w10 několik tisíc korun (ani o tom nejspíš nevíte) a to i když je potom zahodíte a nainstalujete si tam linux, stejně jste za windows zaplatili 🙂 a bude to tak vždy, microsoft nikdy nebude dodávat operační systém zdarma, mohl by se to stát hypoteticky jen v případě kdy by se jeho nejvýznamnější konkurence dostupná za nižší cenu (rozuměj linux dostupný zdarma) nějak výrazně rozšířil, to by mohlo microsoft přimět k přehodnocení licenční a cenové politiky, to se však zatím neděje a tak se bude u každého oem zařízení za licenci platit jako doposud.

led

W10 bola zadarmo v čase svojho uvedenia na trh pre registrované W8 a W8.1 ako upgrade.
Vraj aj dnes je, dokonca oficiálne, ale len pri stanovených podmienkach. Skúšala som aj toto upgrade, ale v istom čase inštalácie sa to „zadrhlo“