Proč do našich hlav,tenkrát ještě malých?

cpali heslo:„Nebudeš-li jísti sýr,bude z tebe netopýr?“
Ve škole,družině,všu­de. Nebyla to ukázková manipulace s námi,bezbranými děťátky?
Mohlo by být vysvětlení to,že za celou kampaní byly mlékárenské kartely?
Doplňuji:
Možná,že na TOM něco bylo,kolega Petrášek z 3.A si postavil hlavičku,že ne,že on sýry jíst nebude a ve 4. třídě velmi rád o Velké přestávce visíval zavěšen v šatně,hlavou dolů.
Co s s ním s. učitelky nazlobily.

Nejlepší odpověď
annas

Přehodnocují se názory nejen na mléko, na sýry, hovězí maso atd. Jezte hovězí, nejezte hovězí maso. Jezte drůbeží, čím jsou kuřata krmena …
Ale určitě šlo především o zájmy mlékárenského průmyslu. Stejně jako u farmateutického průmyslu o výdělek – očkování proti prasečí chřipce, stále se snižuje hladina krevního tlaku (dříve 140/90 – dnes je považován za zvýšený) – zvýšit prodej léků. Vždy se nabízí to, co přináší výnosy výrobcům, ale většinou škodí konzumentům.
Je pravda, že sýry stejně jako jiné potraviny obsahují konzervační látky, jsou poměrně slané a tepelně upravované. Mléko i sýry zahleňují, způsobují alergie – nové poznatky.
Protože se léčim bylinkami – dostala jsem doporučení – nejíst žádné sýry. Proto jsem je ze svého jídelníčku vyřadila. Zvlášť škodlivé jsou sýry plísňové a tavené.

Za vším hledej byznys …

Další odpovědi
BEAES

Tohle o sýru jsen niky neslyšela…do nás zase cpaly s. uč. ve školce rybí tuk, to tedy bylo pošušňáníčko a vždy před obědem a muselo se to zajíst polévkou, pak se divily, že nikomu oběd nechutnal – s takovým předkrmem!

Zdroj: život

mosoj

Nemohu říct, že by ve škole někdo do mě něco cpal. Myslím, že jeden čas bylo zadarmo mléko
ke svačině, ale to bylo stejně jedno. Za 1,50
jsem měl dvě ručně pletené housky na kterých byly krystaly soli jako hrací kostky a limonádu nebo mléko.
To dnes na jedné straně cpou a na druhé straně je natažená ruka.
Doplňuji:
Jestli ona to nebyla nějaká akce místních proti upírům.

myšpulín

To jsem nikdy neslyšela.

hanulka11

Tak to jsem nikdy neslyšela.
U nás se říkalo- zdraví sílu hledej v sýru.
Mě nikdo do sýra nutit nemusel , měla jsem a má ho ráda doposud./všechny druhy sýra/