Pteida

Proc detska hracka na tuzkove baterie ovlivnuje televizni signal settop boxu?

Synova detska vrtacka na dve tuzkove baterie ovlivnuje kvalitu signalu settop boxu. Hracek na baterky ma vice a zadna jina to nedela.
Jak je to mozne? 🤷‍♀️😅
Predem diky za vysvetleni.

Nejlepší odpověď
orwell

Předpokládám, že vrtačka má ss motorek s komutátorem a na něm se jiskří. A jskra je, jak známo, zdroj vydatného rušení se širokým spektrem. K odstranění tohoto efektu používají spotřebiče s motorky odrušovací členy s kondenzátory. U hračky asi nebude.

Další odpovědi
aliendrone

Jak píše orwell, potřebuješ to odrušit. Zpravidla postačí paralelně k přívodům motorku napájet kondík (nejlépe keramický, alespoň 50k, cca dvojnásobek napětí na motorku). Přirozeně jsou i sofistikovanější odrušovací členy z několika kondíků a cívek), ale asi ti půjde hlavně o to, abys to tam vměstnal. Už jen samotný kondík by měl výrazně pomoci. Jo a připájej to maximálně nakrátko, aby měl kondík co nejkratší nožičky rovnou na vývodech motorku. :)

Také je dobré použít kondík z již vyřazené hračky/jiného krámu. On sice stojí jen několik kaček, ale pokud nemáš, tak se jeden nevyplatí posílat (cena dopravy je několikanásobně vyšší) a už vůbec ne ho chodit někam kupovat (čas!), leda bys měl shop se součástkami „cestou“. ;) :D :D

Alesh

Dost podstatné je sdělit, co je to za hračku. K čemu v ní ty baterie vlastně slouží. A jestli má třeba nějakou hodně podobnou hračku, která to tedy nedělá.
A taky by bylo říct, co znamená v tomto kontextu „ovlivňuje“.