MonkeyKing

Proč chtějí komunisté moc ve vládě?

Snad si nemyslí naivně, že nastolí svůj režim

Nejlepší odpověď
mosoj

To si myslíš naivně ty.

Nicméně proč tu moc chtějí i ostatní strany? Není to jejich povinnost, vládnout?

Povinnost , které se ostatní strany zřekli a tím způsobily téměř patovou situaci, zcela záměrně!!!

Další odpovědi
dubraro

Protože to je smyslem existence politické strany. Aby mohla prosazovat názory svých členů a voličů, musí k tomu mít pravomoc.
V našem specifickém případě ale komunisté přímo moc ve vládě nežádají, nebudou mít ani jednoho ministra.

Mc Merkurion

… a kdo ji nechce ??? … copak ostatní jsou jiní ??? …

ivzez

S nastolením režimu podle mne nepočítají,
ale možná doufají, že by se jim mohlo podařit
prosadit některé body programu.

Kryšpín

King, je to pravda z nynějších komunistů jde ohromný strach, není nad český humanitární-kapitalismus, nic lepšího neexistuje