annas

Proč a kde se stavěly vítězné oblouky?

Nejlepší odpověď
ten který je

Stavěli se na počest ve vítězství ve válce.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%AD­t%C4%9Bzn%C3%BD_o­blouk

Další odpovědi
anonym

Milá ANNAS,nic ve zlém,ale netrap nás dnešní den svými,přiznám užitečnými otázkami. Dnes jsme(aspoň já) naladěni na jinou strunu.Jinak přeji klidnou silvestrovskou noc a vše nej… do nového roku.Pavel

led

Cez víťazné oblúky sa robil slávnostný pochod víťazných vojsk aj s ich korisťou. Pre každého vojvodcu bola česť prejsť takým oblúkom (niekedy aj provizorným).
Tento spôsob sa symbolicky zachoval dodnes – slávnostné vojenské prehliadky

panenka

Vítězný nebo také triumfální oblouk je monumentální stavba ve tvaru otevřené brány, která byla už od starověku stavěna na počest vítězství ve válce. První zprávy o nich pocházejí ze Říma z období přelomu letopočtu. Dosud zachované jsou v Římě: na Foru Romanu Titův vítězný oblouk rovněž na foru Oblouk Septimia Severa a oblouk Konstantina I. vedle Kolosea.

Jelikož byly triumfální průvody pro římské vojevůdce a císaře organizovány výhradně v Římě a Konstantinopoli, měly by se vítězné oblouky mimo tato města označovat jako slavobrány.[zdroj?] Později byly stavěny v mnoha zemích, nejvíce je jich v Itálii, Francii a Rusku. V roce 1986 byly nalezeny zbytky nejseverněji položené římské slavobrány ve městě Mainz-Kastel. Největší vítězný oblouk světa se nachází v hlavním městě Severní Korey Pchjongjangu. Byl vybudován podle vzoru slavného Napoleonova vítězného oblouku v Paříži.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%AD­t%C4%9Bzn%C3%BD_o­blouk

annas

Barbakane, vždy než vypnu počítač, vložím otázku. Legrace jste si užili a užijete dost. Komu se chce, může přemýšlet.

annas

Děkuji za přání. Podobně.

anonym

Máte pravdu,snad se nezlobíte.

annas

Ale nezlobím. Na Vás zatím nemám důvod.