Fdasby

Čím a jak se stavělo ve středověku?

Jak se stavil hrad ve středověku? Myslím tím, měli maltu, cement? Jak měřili, aby jim to nespadlo na hlavu, když měli tak nízkou gramotnost a špátnou znalost matematiky a dalších oborů?

Nejlepší odpověď
gecco

…„měli tak nízkou gramotnost a špátnou znalost matematiky a dalších oborů“…
Jak´s na to přišel???
Nesmysl…
___
Portlandský cement je znám v Evropě od starověku – ale taky jak kde (a kdy) – v dobách, kdy Italové používali cement, Němci stavěli kolové hradby a Ceši tu nebyli, např…
😉

Další odpovědi
klumprt

Něco, čím to kamení lepili k sobě určitě měli. Jinak by se to dávno rozpadlo. Co se týče té negramotnosti, tak ta se týkala obyčejných lidí. Ten, kdo uměl naprojektovat a postavit hrad, to určitě nebyl žádný blbec.

Danina65

Čím? Myslím si že používali materiály, které se osvědčily a byly léty prověřeny.K otázce jak?Domnívám se, že hodně používali ruce.

Mc Merkurion

… naopak, blbci jsme my, těžko bychom asi dnes dokázali bez techniky, to co oni … chtělo by to při dějepisu dávat více pozor …