band of brot

Co to byly vojenské stavby?

Co jsem tak pochopil, tak mělo jít o nějaké stavební podniky v době komunismu. Nevíte o nich něco víc, jaká byla náplň jejich práce, co se s nimi stalo atd.?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vojenské stavby byla firma, která byla zprivatizována, ovládnuta IPB a po pádu IPB také v r. 2000 zkrachovala.

Další odpovědi
arygnoc

vojenské stavby bola organizácia pod správou ministerstva obrany.
slúžila pre potreby stavieb a stavebných úprav (včítane komunikácií a špeciálknych stavieb) pre potreby armády, ale v rámci civilnej obrany a i mimo nej i verejnosti (vtedy v podstate všetko patrilo štátu – neberte to ale doslova).

ad mosoj:
neboli rozkradnuté, ale boli sprivatizované, a to dokonca i v kupónovej privatizácii.

predsa nebudete urážať našu dnešnú finančnú šľachtu – všetci si miliardy zarobili „vlastnými rukami“.

;-Q

mosoj

Podle dnešních měřítek stavební firma jako každá jiná.
Rozkradla se.
Doplňuji:
Arygnoc – viz. Pepa25 .