Cindy

Print screen

Jak použít klávesu Print screen..Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud stisknete klávesu Print Screen uložíte
to co je v okamžiku stisku klávesy na monitoru do schránky.
Tento obrázek lze přes pravé tlačítko myši, nebo klávesou Ctrl+V vložit do nějakého programu ( malování, word, excel a j.).
Z tohoto programu můžete tuto kopii obrazovky vytisknout.

Zdroj: http://www.li­sak.cz/print-screen-zachyceni-obsahu-obrazovky.html

Další odpovědi
rynek878

Já používám tento prográmek na zachycení obrazovky,určím si kam uložit a potom si s obrázkem mohu dělat co potřebuji:

Tento program běží v systémové liště a po stisknutí nadefinované klávesy se „vyfotí“ aktuální obrazovka a uloží do souboru do nadefinované složky. Podporuje formáty BMP, JPG (kvalita 0–100) a PNG. Výběr mezi snímáním celé obrazovky a pouze aktuálního okna.
viz link:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/scre­enshots/

quentos

stačí zmáčknout. Pak vám vyleze z tiskárny přesně to, co máte na obrazovce.

NickD

V okamžiku,kdy se zmáčkne,pořídí foto obrazovky s tím co je na ní zrovna zobrazeno.
Dál se to dá vytisknout nebo uložit třeba do,Officu,malo­vání,atd.
Stačí otevřít aplikaci a dát vložit.

U Windows 7 (některé Visty) tuto funkci skvěle nahrazuje funkce „Výstřižky“,kde si můžete zvolit jak oblast kopírování,tak i formát uložení.

GangstaHelper

Je to v podstatě přežitek z éry operačních systému pracujících v textovém módu (MS-DOS a jiné).

Po stisku se opravdu začal text z obrazovky ihned tisknout, pokud byla připojena tískárna pomocí LPT portu.

Dalším přežitkem je tlačítko Pause (Break), které stejně jako Print Scr najde i dnes občas uplatnění.