MadAnnie

Jak na malování v excelu nebo ve wordu?

Mám vytvořenu tabulku, do které potřebuji něco vkreslit, je mi jedno jestli v excelu nebo ve wordu. Zkoušela jsem to překopírovat do kreslení, ale výsledný efekt po vložení do wordu byl otřesný. Bylo to celé rozmazané a nesplňuje to kvalitu, kterou potřebuji. Jestli máte někdo zkušenosti, budu moc vděčná.

Odpovědi
IK

Mám OpenOffice ale mělo by to být podobné. Buď vložíš fotku či obrázek ze souboru, nebo vybereš automatický tvar třeba šipku apod., nebo zapneš funkce kreslení a kreslíš přímo do buňky. Pokud nikde nevidíš funkce pro kreslení, najdeš v menu „zobrazit“ panely nástrojů, zapni všechny panely abys našla co potřebuješ, já to mám na hlavním panelu nástrojů. Nečekej ale že toho program moc umí, není to kreslicí program, jen základní funkce.

amigas

Ono je opravdu někdy nejlepší nakreslit to v malování, udělat si z toho PNG obrázek (malinký, ale s vysokou kvalitou) a pak to „Vložit“->„Obrázek ze souboru“ do té tabulky.