hippeace

jak udělat fotku obrazovky a kde ji pak najít? prý k tomu není potřeba spešl program?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nabízím dvě možnosti :1/celá obrazovka – zmáčknout PrintScreen (PrtScn), pak otevřít třeba „malování“, nebo jiný grafický program a dát VLOŽIT.Pak se dá ULOŽIT JAKO…kam si vybereš, vybrat i formát. 2/výřez obrazovky – nainstalovat utilitku GadwinPrintScreen, nastavit VÝŘEZ, formát JPEG, ovládání klávesou třeba CTRL+PrtScn. Po zmáčknutí kombinace kláves vyříznout vybrané místo, zmáčknout PTM, potvrdit a ono si to samo vytvoří složku v dokumentech, kam se uloží.Dál se s tím pracje jako s obrázkem.

Další odpovědi
Hlada

Obrázek sejmutý pomocí Print Screen je uložený ve schránce.

Syd

já to dělám tak že zmáčknu Print Screen a pak si to někam uložim tím, že si otevřu nějakej obrázek, dám vložit a ono se to uloží vedle něj do stejnýho formátu jako je ten obrázek

Alesh

Snímek obrazovky neboli screenshot se dá udělat jednoduše takto:

  1. klávesa „Printscreen“ a následně vložit do nějakého editoru např. Malování a uložit jako zvolený název a formát.
  2. stejný postup, ale použít Alt + Printscreen, což uloží jen aktivní okno (např. jsem v okně prohlížeče, uloží se mi jen to okno bez lišty Windows atd.)
  3. použiju nějaký speciální SW. Perfektní je SnagIt, který umí různé možnosti nastavení vč. natáčení videa, snímání výřezu obrazovky, automatické ukládání, názvy atd.