Avatar uživatele
zrzounka

Kam se mi ukládají obrázky, které vyfotím Print Screenem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4340 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ukládají se pouze do schránky a pak je teprve vložíš např. do „Malování“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?arygnoc Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Je to stejný jako když si kopíruješ text a dáváš CTRL+C s tím rozdílem že se ti do schránky uloží celý obraz > viditělná část obrazovky.
Obrázek pak můžeš vložit, jak už tu bylo řečeno, přes zkratku CTRL+V nebo normálně pravým tlačítkem myši přes VLOŽIT, do kteréhokoli programu který je schopen zpracovat obraz. (Malování, Photoshop, Word, Excel, Moviemaker atd.)

Pokud by tě to náhodou zajímalo, tak existují programy, kde se dá nastavit aby se ti stisknutím tlačítka PrintScrn obrázky ukládaly místo do schránky přímo na disk jako BMP(JPG) soubory. Také si tam můžeš nastavit, aby ti to sejmulo jen určitou část plochy nebo pouze aktivní okno. ↓↓↓

http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/zachy­covani_obrazov­ky/?g[f_licence]=Fre­eware

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Nikam, musíš je do něčeho vložit (téměř jakýhokoli prohlížeče obrázků, wordu…)
Doplňuji:
přes „vložit“ v kontextovým menu nebo ctrl v

Upravil/a: Syd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Já spíš jen doplním > bolaka<. Používám Gadwin Prinrt Screen a mám ho nastavený na výřez, ukládání v JPEG a ovládání Ctrl+Prtscrn. Má to velkou výhodu, že jen stisknu kombinaci kláves, objedu výřez =>PTM ⇒ pokračuj ⇒ OK a mám výřez uložený v dokumentech ve složce Print Screen Files. Dál s ním pracuji jako s obrázkem. Nemusím dělat screen celé obrazovky, ani nikam vkládat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek