mekky

Přepis vozu na manželku

Dobrý den,koupil jsem auto bez SPZ. Kupní smlouva i pojistka je vedená na mé jméno. Nechal jsem udělat tech. kontrolu a chtěl jsem na inspektorátě převést auto na mou manželku. Paní úřednice prohlásila,že si máme s manželkou sepsat kupní smlouvu a i pojistka musí být na její jméno. Nechápu smysl,když jsme manželé
Doplňuji:
Musím auto přepsat na manželku,protože má z prvního manželství postiženého syna. Jinak by neměla nárok na příspěvek na provoz vozidla.

Odpovědi
Bonifác

A musíte ho nutně přepisovat? Nestčilo by aby ona byla jeho provozovatelem? Je to jednodušší.

cukrar

Postupoval jste špatně, měl jste vše hned psát na Vaši manželku. V evidenci vozidel se vede jen evidenční majitel a to klidně může být někdo jiný.

Zdroj: http://www.po­radte.cz/auto-moto/