nikolqa.o

Lze se vyhnout placení eko daně ?

Dobrý večer,

chci se zeptat, zda je možné se nějakým způsobem vyhnout placení eko daně ? „Mé“ auto splňuje EURO 2, tedy 3000,–. Je napsané na dědu ( má průkaz ZTP ), on je napsán jako majitel a já jako provozovatel. Ale přemýšleli jsme nad tím, že by jsme auto nechali přepsat celé na mě, kdyby jsme se dokázali vyhnout placení eko daně. Jde to tedy nějak ?

Děkuji za odpověď.

Odpovědi
zzzzz

Eko daň se platí podle zákona o odpadech, vyhnout se ji legálně nejde. Děda má výjimku, protože je ZTP. Takže se ji vyhneš jedině, že by si i ty byl ZTP. Doporučuji nechat to na dědu. Jde o staré auto, a nemá smysl do něj zbytečně papírově investovat. I přepis stojí 800kč plus musíš ještě na evidenčku cca 200kč.

arygnoc

všetko ide.

ale aby vás to v konečnom dôsledku nevyšlo drahšie.

proste si kúpte botky až z ďalšej výplaty.