Vrabcice

Prasečí chřipka

Slyšela jsem, že očkování proti prasečí chřipce způsobuje vážné poruchy dýchání..zdra­votníci tvrdí, že žádný takový případ nebyl zaznamenán..Jaká je tedy pravda? Nechat se očkovat, či ne?
Je spíš očkování prospěšné, nebo škodlivé? Děkuji.

Odpovědi
lucik

Myslím, že pokud má člověk dobrou imunitu tak je zbytečné se očkovat.

Nuk nuk

Vakcína proti prasečí chřipce může vyvolat nemoc jako takovou a ta se projevuje mimo jiné i respiračními, tj. dýchacími problémy.
Nevím, co tvrdí zdravotníci, ale je známo, že na následky očkování (tedy na chřipku způsobenou jím) zemřelo více lidí než na klasickou nákazu.
Vakcína obsahuje jedovatou methylrtuť a může tedy způsobit ji další negativní reakce.
Přikláním se tedy k názoru již zde zmíněnému, pokud neptaříte do některé z ohroženějších skupin nebo nemáte nějak radikálně sníženou imunitu, očkování bych nedoporučila.

LuciJe

Vzhledem k tomu, že se tzv. prasečí chřipka objevila teprve před cca půl rokem, očkovací látky nemohly projít dostatečnou zkoušecí procedurou, během které by se zjistili veškeré nežádoucí účinky a kontraindikace. I výrobce má ve smlouvě o dodávce vakcín klauzuli o tom, že nepřebírá zodpovědnost za vedlejší účinky.

Přestože tedy vakcína patrně bude proti této formě chřipky účinná, riziko nežádoucích účinků (např. alergických reakcí) je poměrně vysoké.