Daniel16

Podobá se aktuální epidemie eboly prasečí chřipce v roce 2009?

Nejlepší odpověď
huxa

V čem? Až na to, že se to nazývá epidemie a je to virového původu jsou naprosto odlišné. Už jen ve viru, kdy tato chřipka se dá přirovnat k meltě. Ebola k tvojtýmu espressu.
Sám jsem prasečí chřipku měl, za dva týdny jsem se z toho vyležel, úmrtnost na to byla 0,02%. Na Ebolu je úmrtnost přes 50%.

Další odpovědi
marci1

Ne. Ebola je ve větším procentu smrtelná a přenáší se tělesnými tekutinami, ne kapénkovou infekcí ( kašláním, kýcháním ) jako chřipka.

www

Nikoliv, každá z těchto nemocí se šíří jiným způsobem, má jiný dopad, jinak se léčí, atd., atd.
V tomto smyslu se tedy nepodobá ani v nejmenším.
P.S: už se na tu ebolu vykašli, nebo se začni ptát třeba Wiki, tiskových zpráv ap. 🙂

ponovotny

podobá se v tom, že se taky pomalu přibližuje