Vyšetření na prasečí chřipku

Proč se nedělají testy na prasečí chřipku všem, kteří mají příznaky? Jsou testy tak drahé? Moje dcera teď leží v posteli s příznaky shodnými s prasečí chřipkou a lékařka ji naordinovala pouze prášky na snížení teploty a utlumení kašle. Žádné vyšetření ji nenapsala, ani na můj podnět. Pak se nemůžeme divit, že se za chvili bude jednat o epidemii.
Doplňuji:
Reaguji na odpověď paní Evy. Jsem z Třebíče a horečky u mé dcery přetrvaly až do včerejšího dne.Proto jsme ve středu navštívili místní nemocnici, kde jsem žádala o důkladnější vyšetření a odběr testů, nejen na virus H1N1. Ale ani tam mně nevyšli vstříc. Žádné testy ji nedělali a poslali nás domů se slovy, ať se vypotí. Včera v televizi uvedli 7OO lidí nakažených virem H1N1. Pokud lékaři neprovádějí testy, toto číslo je velice zkreslené. Může být i několikanásobně vyšší. Netuším, jaký virus měla dcera, ale podobnou chřipku jsem snad ještě nezažila. Já jsem jenom chtěla zabránit dalšímu šíření. Protože můj syn navštěvuje školu a přitom ten virus může mít klidně v těle. Pokud by se prokázal virus u dcery,tak bych ho nechala doma a zabránila tak šíření. Nevím, kolik stojí vyšetření, ale myslím si, že by ho lékaři měli provádě u všech lidí, kteří mají příznaky viru H1N1.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Existuje mnoho nemocí, které laici obvykle nazývají chřipkou, avšak které lékař i na základě běžné prohlídky dokáže odhalit jako s chřipkou nesouvisející. Pokud vyšetření provedena nebyla, lékařka Vaší dcery patrně podezření na prasečí chřipku nemá.

Další odpovědi:

Stříbrný

Co já vím, tak příznaky jsou velice podobné normální chřipce a nečetla jsem nikde, že by se prasečí chřipka, pokud má normální průběh, léčila nějakým zvláštním způsobem.
Proč ale paní doktorka neprovedla žádný test, kterým by se zjistilo, zda se o H1N1 nejedná, to Vám nepovím.

Pokročilý

Dobrý den.Neodpovím asi na vaši otázku,ale jsem ve stejné situaci.Dcera má 11 měsíců a od soboty má vysoké horečky.V neděli nám na pohotovosti řekli že je to viroza a máme snižovat horečku,dnes jsme opět jeli do nemocnice a řekli nám to samé.Volala jsem proto naší dětské doktorce a ta se velice divila že jí neudělali ani vyšetření moči a krve.Zítra jedeme teda k ní a ona si ta vyšetření udělá sama v ordinaci.Už jsem z toho zoufalá,protože malá je hrozně živá a přes den skoro nespává, a ted mi spí už 3 hodiny v kuse.Přeji vaší dceři at je jí brzo líp.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.