Pracovní neschopnost

Třetí měsíc jsem vedena na úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání, příští měsíc bych měla nastoupit do nemocnice. Zajímá mě, zda si mám nechat vystavit neschopenku,v pří­padě že mi bude proplácena nemocenská, z jakého průměru se bude počítat? Děkuji za odpověď

Odpovědi
afro.minerva

Obávám se, že nemocenskou nedostanete. Zkuste se ale zeptat na úradu práce. Aby člověk měl nemocenskou, musí mít zaměstnavatele. Totéž je to s mateřskou. Taky jí člověk na pracáku nedostane.

standa

Pokud jste v uplynulém půlroce byla zaměstnaná (a bylo řádně placené pojištění), tak budete mít nárok na nemocenskou.

Vypočte se z posledního známého průměru (za čtvrtletí) u vašeho posledního zaměstnavatele.