Avatar uživatele
kudy

Pracovní neschopnost

Dobrý den před týdnem mi byl ukončen pracovní pomněr mohu se zeptat zda můžu jít na pracovní neschopnost na bývalého zamněstnavatele moc děkuji za odpověd.Koudela

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5260 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud jste onemocněl až POTÉ co vám byl ukončen pracovní poměr, pak už s vaší nemocí nemá nemá bývalý zaměstnavatel nic společného a musíte se obrátit na OSSZ (okresní správu sociálního zabezpečení).

Skutečnost, že jste byl posledních 180 dní před nemocí zaměstnán vám zakládá ´jen´ právo na nemocenské dávky, ale ty už si musíte zajistit sám na OSSZ.
Doplňuji:
Ta ochranná lhůta je nově JEN 7 dní, takže upřesňuji odpověď, pokud onemocníte v této lhůtě, pak můžete neschopenku přinést svému bývalému zaměstnavateli, který zajistí její ´transport´ na OSSZ.

Zdroj: http://www.ces­kenoviny.cz/pri­lohy/paragrafy/in­dex_view.php?id=2852­39

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Džanička

Samozřejme že můžete,jste v ochranné lhůtě a neschopenku na bývalého zaměstnavatele si můžete nechat od doktora napsat do 30–36 dnů od ukončení pracovního poměru.Zeptejte se na to doktora do kolika dnů,já to teď z hlavy přesně nevím..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SL

Ano,mám pocit,že 3měsíce jste v ochrané lhůtě,kdy můžete marodit na bývalého zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek