T HQ

Jak řešit clo u balíku ze země mimo EU?

Já mám tetu malířku a k mým narozeninám mi nakreslila obrázek a to celkem velký obrázek. Ona mi to chce poslat, ale problém je v tom, že žije v zemi mimo EU. Proto bych se chtěl zeptat, jak vyřeším celní záležitost. Uvědomuji si, že clo se platí od 22 eur do 150 eur a soukromé balíky od 45 eur se platí něco. Obrázek nemá žádnou hodnotu, vytvořila to mi to zadarmo a přijde mi blbost něco platit za dárek.

Předem děkuji

Odpovědi
Drap

Pokud nemá žádnou hodnotu, nebudeš nic platit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kubeo88

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Drap: To že ho dostal darem neznamená, že nemá žádnou hodnotu.